Udostępnienie wystawy fotografii Macieja Skowronka w Galerii „Wejściówka”

Jubileusz 35 lecia zespolu Tie Break w Czestochowie

Od 28 września w Galerii „Wejściówka” dostępna będzie wystawa fotografii Macieja Skowronka.

Maciek Skowronek, 15 letni uczeń Szkoły Podstawowej nr 48 (dawniej Gimnazjum nr 3) w Częstochowie. Jest zeszłorocznym stypendystą Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury, dzięki któremu powstał projekt i wystawa fotografii „Sport okiem Maćka Skowronka”. Zdjęcia można nadal oglądać w Pubie Sportowym Stacherczak.

Zainteresowanie fotografią odziedziczył po tacie, fotoreporterze Gazety Wyborczej.
Maciek jest laureatem „dorosłych” konkursów fotograficznych – Klimaty Częstochowy, Peron Częstochowa i kilku konkursów powiatowych dla młodzieży. Od pięciu lat współpracuje z częstochowskim dodatkiem Gazety Wyborczej. Jego pasją jest sport i muzyka. Jest zagorzałym fanem Realu Madryt, słucha Dżemu, Kabanosa, T. Love, Metalliki, Motorhead, Marilyna Mansona.
– Od kilku lat jeżdżę z rodzicami, bratem i grupą przyjaciół na najpiękniejszy festiwal świata – Przystanek Woodstock, a „na żywo” udało mi się usłyszeć i zobaczyć takie legendy jak Metallicę w Pradze, Black Sabbath w Budapeszcie i ostatnio Rolling Stonesów w Monachium. Zazdroszczę rodzicom, że mogli zobaczyć mój ulubiony Dżem jeszcze z Ryśkiem Riedlem, mnie pozostało oglądanie kultowego filmu „Skazany na bluesa” z Tomaszem Kotem i obecnym wokalistą zespołu Maciejem Balcarem, który widziałem już dziesiątki razy – mówi Maciek Skowronek.

Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odra