Udostępnienie wystawy fotografii Krystyny Łęskiej

Od 27 czerwca w „Wejściówce” będzie można oglądać fotografie Krystyny Łęskiej, dokumentujące jej podróż na Sardynię.

Autorka o sobie: „Zawsze lubiłam wędrować po Polsce i wyjeżdżać za granicę i zawsze robiłam to z aparatem w ręku. Na początku wykonywałam zdjęcia czarno-białe, następnie slajdy radzieckimi aparatami, Smiena, Kiev, Zenit. Fotografie pozwalają mi powracać do pięknych chwil spędzonych w różnych miejscach podczas wędrówek i podróży. Przywołują odczucia związane z tymi miejscami, pozwalają na refleksję.
Zdjęcia robię dla przyjemności. Mam wykształcenie filologiczne. Pracuję ze studentami kształcąc przyszłych nauczycieli języka angielskiego. Dobra znajomość języka angielskiego ułatwia podróżowanie i nawiązywanie znajomości. A każda podróż to nowe doświadczenia, doznania i oczywiście cała masa wspomnień i zdjęć.
Zdjęcia robię wszędzie, nie tylko w czasie podróży, ale także podczas codziennych spacerów nad Wartą w pobliżu domu. Bardzo lubię fotografować przyrodę: kwiaty, motyle, ptaki. Zachwycają mnie górskie krajobrazy i piękne zachody słońca nad morzem.
Sardynia okazała się niezwykle malowniczym krajem: urokliwe plaże i wyniosłe góry, urzekające miasteczka i tajemnicze budowle z bardzo dawnej przeszłości”.