Turniej Jednego Opowiadania

Turniej Jednego Opowiadania

Turniej Jednego Opowiadania

Czas na kolejny sezon TJO. Tym razem zapraszamy do Ośrodka Promocji Kultury w Częstochowie. Turniej rozegra się w formacie Flash Fiction, zatem trzeba przyjść na wydarzenie, przeczytać na żywo tekst prozatorski w ciągu 5 minut i wygrać w głosowaniu publiczności. Weźcie więc znajomych i przybywajcie tłumnie. Dla najlepszych do zgarnięcia gotówka! Ważne tylko, by osoba biorąca udział była amatorem i by tekst spełniał kryteria zapisane w Regulaminie TJO. Szczegóły poniżej.

 

♦ REGULAMIN TJO (pdf)Jak wziąć udział w TJO?

Co to jest TJO

Kiedy odbywają się TJO?

Jak to wyglądało wcześniej?

A jak wyglądały poprzednie edycje?

 

Turniej odbywa się zazwyczaj w każdy ostatni piątek miesiąca w ramach Literackiego piątku. Dokładne terminy podawane są na stronie OPK oraz na naszym facebookowym profilu.Na początku bardzo ważna informacja: przed wzięciem udziału w Turnieju zapoznaj się z Regulaminem. On pewnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. Jeśli jednak masz jeszcze jakieś wątpliwości, to przeczytaj poniższe instrukcje lub odezwij się do nas.

Jak wziąć udział w Turnieju?

To bardzo proste. Turniej odbywa się w formacie Flash Fiction, więc w tym przypadku wystarczy przyjść na wydarzenie w wyznaczonym miejscu i wyznaczonym dniu. Potem w odpowiednim momencie należy się zgłosić, przeczytać na żywo przed publicznością tekst prozatorski. Każdy ma na to nie więcej niż 5 minut. Potem następuje głosowanie. Zebrana publiczność decyduje kto był najlepszy. Potem już pozostaje tylko triumf i odbiór nagrody. Całą procedurę opisuje nasz Regulamin. Ważne, by być amatorem, przyjść z tekstem wcześniej nieopublikowanym i nienagradzanym.

Co to jest Turniej Jednego Opowiadania?

Turniej Jednego Opowiadania to wzorowana na Turnieju Jednego Wiersza impreza, w której osoby biorące udział, mogą rywalizować ze sobą na teksty prozatorskie. Orężem są opowiadania, a więc krótkie formy literackie. Naszym głównym celem jest wyłowienie młodych talentów, a także wsparcie i motywacja dla twórców, którzy już tworzą, lecz nie mają sposobności pokazać się szerszej publiczności. Warto więc przyjść i przekonać się na własnej skórze.

Kiedy odbywają się Turnieje?

S02.e01 – 29 czerwca 2018
S02.e02 – 27 lipca 2018
S02.e03 – 17 sierpnia 2018
S02.e04 – 28 września 2018 (w ramach Festiwalu Czytaj!)
S02.e05 – 26 października 2018
S02.e06 – 30 listopada 2018

Terminy poszczególnych imprez mogą ulec zmianie. Powyżej podajemy tylko orientacyjne daty.


Jak to wyglądało wcześniej?

W poprzednim sezonie TJO odbyło się raz, z inicjatywy Koła Literackiego Anafora. Wówczas Turniej odbył się w dwóch kategoriach: Konkurs Główny i Flash Fiction. Szczegóły możesz poznać na stronie internetowej Koła. Tam również możesz przeczytać Antologię tekstów uczestników tamtej edycji.


A jak wyglądały poprzednie epizody?

Pod poniższymi adresami znajdziesz informacje na temat archiwalnych epizodów z aktualnego sezonu, w tym wyniki, teksty laureatów i inne. Jeśli jakiś link nie działa, to znaczy, że albo dany epizod dopiero przed nami, albo że mamy problem ze stroną internetową.

S02.e01 – 29 czerwca 2018
S02.e02 – 27 lipca 2018
S02.e03 – 17 sierpnia 2018
S02.e04 – 28 września 2018
S02.e05 – 26 października 2018
S02.e06 – 30 listopada 2018

Organizatorzy: Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie oraz Koło Literackie Anafora.