„Teatr nieoczywisty”- wystawa lalek teatralnych oraz spektakl dla dzieci pt. „ Czerwony Kapturek”

plakat 1

Z niewielkim opóźnieniem Teatr nieoczywisty proponuje wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru oraz Międzynarodowego Dnia Lalkarstwa, które są obchodzone w marcu. Będzie to również małe święto Teatru nieoczywistego – akurat rok istnienia stowarzyszenia, które propaguje w Częstochowie idee teatru dla dzieci ze szczególnym ukierunkowaniem na teatr lalki. Zapraszamy już 11 maja do Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”. Początek o godz. 17:00.

Działania stowarzyszenia oraz proponowane spotkanie skierowane są nie tylko do uczestników cyklicznych warsztatów prowadzonych przez Teatr nieoczywisty, ale do wszystkich – małych i dużych – zainteresowanych kreatywnymi działaniami wspólnotowymi: plastycznymi, muzycznymi, ruchowymi ze szczególnym uwzględnieniem działań teatralnych. Zapraszamy wszystkich chętnych i ciekawych magicznego świata teatru.

Zapraszamy na wernisaż wystawy “ Teatr dla dzieci i z dziećmi” obejmującej wybrane prace z dotychczasowej działalności Teatru nieoczywistego – niemal trzyletniego, a w tym jednego roku, jako stowarzyszenie.
Na wystawie znajdą się różnego rodzaju lalki teatralne, elementy scenografii, prace dzieci wykonane na warsztatowych spotkaniach z baśnią oraz dokumentacja fotograficzna z działań teatru.

Po przedstawieniu zapraszamy na krótkie przedstawienie bajki pt: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu zespołu Teatru nieoczywistego. Scenariusz przedstawienia oparty jest na tradycyjnej, znanej bajce o Czerwonym Kapturku oraz wersji Jarosława Mikołajewskiego napisanej dla małego i najmniejszego odbiorcy pod tym samym tytułem. Scenariusz Teatru nieoczywistego pozwala na improwizację aktorską zachowującą schemat akcji i narracji.
Przedstawienie skierowane raczej do dzieci małych/w wieku przedszkolnym: krótki czas trwania spektaklu, ok 30 min, przyjazne lalki i scenografia, wciąż aktualna tematyka, dynamiczna akcja, elementy wierszowane, piosenka, zapewniają moc emocji i dobrej zabawy.

Spektakl realizowany jest w konwencji żywego planu – drobne lalki “grają” głównie w okienku, wzbogacony muzyką, piosenką i dźwiękami leśnych ptaków.

Wstęp wolny.