Spotkanie z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim w ramach Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”

festiwal

22 października o godz. 18:00 w OPK „Gaude Mater” odbędzie się spotkanie z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim organizowane w ramach Festiwalu Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”. Podczas spotkania z autorami porozmawiamy m.in. o  książkach: „Tajemnica domu Helclów” (2015) oraz „Rozdarta zasłona” (2016).

Jacek Dehnel – urodził się w 1980 roku, pisarz, poeta, tłumacz z angielskiego i rosyjskiego. Debiutował tomem poetyckim „Żywoty”, za który otrzymał w 2005 Nagrodę Fundacji im. Kościelskich oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji”. Twórczość autora została wielokrotnie doceniona. Jacek Dehnel w 2007 roku otrzymał Paszport Polityki za rok 2006 w kategorii literatura. Czterokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Laureat nagrody „Śląski Wawrzyn Literacki” za powieść „Balzakiana”. Ponadto uhoronowany brązowym medalem ” Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jest autorem bloga, który poświęcony został międzywojennemu tabloidowi  kryminalnemu „Tajny Detektyw”

Piotr Tarczyński – urodził się w 1983 roku, tłumacz, historyk, amerykanista. Przełożył m.in. książki Adama Hochschilda (Pogrzebać kajdany: Wizjonerzy i buntownicy w walce o zniesienie niewolnictwa – w roku 2016, Duch króla Leopolda – 2012), czy też Boba Woodwarda i Carla Bernsteina (Wszyscy ludzie prezydenta), Davida Olusogi i Caspera W. Erichsena (Zbrodnia kajzera), Alana Ridinga (A zabawa trwała w najlepsze). Jego twórczość publikowana była m.in. w :”Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, czy w „Gazecie Wyborczej”.

Autorzy swoją twórczość publikują także pod żeńskim pseudonimem Maryla Szymiczkowa.

źródło: festiwalczytaj.pl