Spotkanie z dr. Juliuszem Sętowskim

set

27 czerwca o godz. 18.00 w sali OPK opowieścią dra Juliusza Sętowskiego rozpoczyna się XXX Plener Miejski. Hasłem  przewodnim tegorocznej edycji jest „Architektura przemysłowa Częstochowy”.

- Ten Plener organizowany jest przez nasz Okręg  Związku Polskich Artystów Plastyków we współpracy z Muzeum Częstochowskim i oczywiście Ośrodkiem Promocji Kultury „Gaude Mater” – wyjaśnia  Maria Ogłaza, komisarz imprezy. – Zaprosiłam do wspólnego tworzenia  30 artystów, również spoza naszego kręgu, z: Poznania, Wrocławia i Gliwic. Tworząc zwiedzać będziemy Elanex, Stradom i Polontex, żeby w sierpniu znów spotkać się w OPK na podsumowującym wieczorze. Wystawę poplenerowym planujemy w przyszłym roku w Pawilonie w parku im. Staszica.
Wstęp na spotkanie w OPK jest wolny.

dr Juliusz Sętowski – od 2006 r. kieruje Ośrodkiem Dokumentacji Dziejów Częstochowy Muzeum Częstochowskiego. Był współtwórcą scenariuszy i współorganizatorem wielu wystaw oraz sesji naukowych i popularnonaukowych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Jest pomysłodawcą rowerowych wycieczek historycznych po Częstochowie, prowadzi wykłady i odczyty w ramach „Gawęd Historycznych”, a także dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku, różnych stowarzyszeń oraz uczniów szkół częstochowskich.