Spotkania z Michałem Cetnarowskim i Krzysztofem Piskorskim w ramach wydarzeń pofestiwalowych Czytaj!

spotkania_czytaj

Dwa spotkania autorskie, dzień po dniu, czekają nie tylko na tych, którzy z fantastyką są za pan brat. OPK „Gaude Mater” zaprasza na  spotkania z autorami w ramach wydarzeń pofestiwalowych Czytaj!.

„Podwójna tożsamość bogów” – spotkanie, którego gościem będzie Michał Cetnarowski, odbędzie się  już 19 listopada o godz. 16:00.
Michał Cetnarowski – autor opowiadań, redaktor – szef działu prozy polskiej w „Nowej Fantastyce”. Ogólnie rzecz biorąc, mocno zakorzeniony w środowisku fantasta. Laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla 2016 za opowiadanie napisane razem z Łukaszem Orbitowskim. W tym roku wydał między innymi Bestię najgorszą i inne sny o wolności i miłości, czy też Podwójną tożsamość bogów – zbiór tekstów poświęconych literaturze popularnej. O tej ostatniej książce z pewnością będzie można porozmawiać podczas spotkania autorskiego. Spróbujemy dowiedzieć się, dlaczego tak uwielbiamy prozę Andrzeja Sapkowskiego, jak się ma polski komiks i do jakiego stopnia fantastyka towarzyszy nam na co dzień.

Natomiast 20 listopada o godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Piskorskim. Powieściowo debiutował dwanaście lat temu pustynnym fantasy pt. Wygnaniec, a dziś uznawany jest za jednego z najoryginalniejszego twórce literatury fantastycznej w Polsce. Jego Cienioryt przez Jacka Dukaja został nazwany „światotwórstwem najwyższej klasy”. Piskorski dwukrotnie zdobył Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, dwa Złote Wyróżnienia Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, oraz nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction. W swojej twórczości lubi zderzać różne historie, na przykład wojny napoleońskie i steampunk, polską rewolucję przemysłową oraz kabałę i podróże w czasie. W najnowszej powieści – a imię jej… Czterdzieści i cztery – rozwija wizję świata, w którym niezwykła technologia miesza się ze słowiańską magią oraz epoką narodowych powstań i Wielkiej Emigracji.