Spektakl „Ziarnko grochu” Edyty Januszewskiej

ziarnko grochu_plakat_www (1) (3)

Najmłodszych, ale i ich rodziców, dla których przyczyny bezsenności stanowią tajemnicę, w końcu dla tych, którzy wspólnie chcą przenieść się do baśniowego świata marzeń. Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” zaprasza na spektakl „Ziarnko grochu” według scenariusza i reżyserii Edyty Januszewskiej, który  odbędzie się 22 września o godzinie 17:00. Przedstawienie dla dzieci w wieku od 5 lat, poświęcone zostało tematyce snu. Akcja spektaklu rozgrywa się w Klinice Leczenia Bezsenności „Ziarnko Grochu”, podczas wykładu uczonej pani doktor, której towarzyszy pielęgniarka. Niemałą atrakcją dla dzieci, będzie udział gościa specjalnego – Księżniczki na Ziarnku Grochu, przed którą bezsenność nie skrywa żadnych tajemnic. Bogate ilustracje zabawnych pomocy naukowych, wykorzystanie rozmaitego sprzętu lekarskiego, wyjątkowa muzyka oraz układy choreograficzne – sprawią, że zebrani tego wieczoru goście nie poznają smaku nudy. Lekarkę i pielęgniarkę grają aktorki w żywym planie, natomiast w roli Księżniczki wystąpi duża, metrowa lalka typu Bunraku.

„Ziarnko grochu” jest spektaklem dyplomowym Edyty Januszewskiej, która jest absolwentką kierunku aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku i dyplomantką na kierunku reżyserskim na tym samym wydziale.

Scenografię i kostiumy zaprojektowała Ludmila Bubanova – absolwentka Wyższej Szkoły Sztuk Teatralnych w Bratysławie i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, laureatka grand prix w konkursie dyplomów na Festiwalu Nowej Scenografii w Katowicach (2015). Lalkę zaprojektowała i wykonała Olga Ryl-Krystianowska, aktorka Teatru Lalka w Warszawie, autorka projektów lalek do wielu spektakli teatralnych i kabaretowych. Muzykę skomponował Ignacy Zalewski, absolwent i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureat wielu nagród, m.in. nagrody za najlepszą muzykę do słuchowiska radiowego na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie (2015).

Wstęp wolny.