Promocja książki Przemysława Witkowskiego pt. ” Chwała supermanom”

Przemysław Witkowski

Relacja między współczesną popkulturą a polityką to wiodący temat najnowszej książki Przemysława Witkowskiego pt. „Chwała supermanom”, której promocja odbędzie się 21 listopada 2017 roku o godz. 19:00 w OPK „Gaude Mater”.

Przemysław Witkowski – poeta, dziennikarz i publicysta. Urodził się w 1982 roku we Wrocławiu. Ukończył stosunki międzynarodowe i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim, tam też uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Swoją tworczość publikował m.in. pismach: „Przekrój”, „Odra”, „Tygodnik Powszechny”, „Gazeta Wyborcza”, „Twórczość”, „Polska The Times”, „Kresy” i w wielu innych. Ponadto Przemysław Witkowski jest organizatorem sześciu edycji wrocławskiego Festiwalu Nowej Literatury Jest autorem trzech tomów poezji: „Lekkie czasy ciężkich chorób”, „ Preparaty”, „Taniec i akwizycja”. Jego wiersze tłumaczone były na kilka języków: angielski, czeski, francuski, słowacki, serbski, węgierski i ukraiński. Jest autorem tomu esejów „Chwała Supermanom. Ideologie w popkulturze”. Przemysław Witkowski jest także członkiem zespołu Krytyki Politycznej i polskiej edycji Le Monde diplomatique.

„Nie zamierza nas do seriali zniechęcać. Przeciwnie. On jest nimi- jak na przedstawiciela swojego pokolenia (1982) przystało – szczerze zafascynowany. Witkowski nie ma więc najmniejszego kłopotu, by zagłębić się w świat hitów telewizyjnej kultury popularnej minionego ćwierćwiecza. Robi to jednak nie tylko jako fan, lecz przede wszystkim jako krytyczny i uważny obserwator. Zdeterminowany, by identyfikować nurty ideologii płynące tuż pod powierznią popkultury. Nawet jeśli zjawisko stara się być jak najbardziej przeźroczyste i pozostawać sferą rozrywki”.

Rafał Woś, „Polityka”

Witkowski