Promocja książki Joanny Szymańskiej pt. “Wiersze dla dużych i małych dzieci”

0001 (1)

„Wiersze dla dużych i małych dzieci” – promocja książki Joanny Szymańskiej odbędzie się 27 września 2017 roku o godzinie 18:00 w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”.

Pochodząca z Częstochowy pisarka już od dzieciństwa tworzy poezje. Uczestnictwo autorki w spotkaniach Klubu Literackiego „Złota Jesień” potwierdza jej zainteresowanie słowem pisanym. Debiut Joanny Szymańskiej przypada na 2009 rok, kiedy to częstochowianka wydała tomik „Przez okno wiersza”. Wśród publikacji autorki znalazły się też m.in.: wiersze dla dzieci: „Bajeczki dla dwóch synków i córeczki” z 2012 roku, erotyki: „Jak dwie połówki jabłka” z 2014 roku oraz kołysanki „Puszek z poduszek. Kołysanki. Przebudzanki” z października 2015 roku. Joanna Szymańska napisała także utwory o tematyce religijnej, m.in.: pochodzące z 2014 wiersze „Pytania (d)o Boga”, książkę „W drodze na Golgotę” z 2016 roku, czy też kolędy „Pod skrzydłami świątecznych Aniołów” z grudnia 2015 roku. We wrześniu tego samego roku, z okazji 15- lecia Klubu Literackiego „Złota Jesień” ukazała się książka, w której zawarte były wiersze autorstwa Joanny Szymańskiej. W 2016 roku wydane zostało natomiast „Pragnienie” również jej autorstwa. Do sukcesów Joanny Szymańskiej zaliczyć można niewątpliwie, wygraną w konkursie literackim Kolegium Nauczycielskiego w Wieluniu.
Joanna Szymańska ukończyła Wydział Inżynierii Środowiska oraz Studium Kształcenia Nauczycieli Technicznych na Politechnice Częstochowskiej. Ponadto autorka kształciła się w Studium Życia Rodzinnego przy Wyższym Seminarium Duchownym. Natomiast w 2012 roku ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Lingwistycznej na kierunku zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

0001 (1)