Premiera płyty Pawła Łowickiego

pł

6 kwietnia o godz. 19:00 zapraszamy  do Pubu Sportowego Stacherczak na premierę płyty Pawła Łowickiego pt. „Tylko czas”.

Paweł Łowicki Band:

Paweł Łowicki – gitara, śpiew
Robert Gliński – gitara
Jacek Dzwonowski – skrzypce
Marcin Kędzia – gitara basowa
Królik Wojtkowski – piano
Mariusz Migas – perkusionalia

Bilety w cenie: 25 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Pubie Sportowym Stacherczak, Al. Kościuszki 1.

Paweł Łowicki – autor tekstów, poeta, kompozytor, aranżer i wokalista o charakterystycznym brzmieniu głosu. Współpracował z wieloma muzykami zyskując doświadczenie jako producent i aranżer. Z początku duet, następnie trio i kwartet z Robertem Glińskim, gitarzystą i kompozytorem, powstawały na potrzebę realizacji projektu Pawła ” Ballada Roc’k ma się dobrze „. Z muzyki owianej tajemniczością o delikatnych, wysublimowanych dźwiękach, dzisiejszy projekt ” Love i’ts Key ” brzmi mocniej, dojrzalej i odważniej. Teksty docierające do odbiorcy w sposób spontaniczny, naturalny i prosty, podbite brzmieniem zdecydowanych dźwięków gitar, piana czy elektrycznych skrzypiec, potęgują dramaturgię koncLowicki A1ertu który toczy się w atmosferze dialogu z publicznością i wymiany energii w sposób autentyczny. Idee zawarte w tekstach, ich przekaz są w szczególny sposób eksponowane i wraz z muzyką komponowaną wyłącznie na ich potrzeby, tworzą całość co w odbiorze wydaje się być harmoniczną przestrzenią dla słów i dźwięków. Chimeryczny charakter Pawła, życiowe doświadczenia, dzieciństwo w dzielnicy robotniczych osiedli, obserwacja ludzi i sytuacji, przestrzeń polityczno-gospodarcza kraju na przełomie wielu lat, stanowią potencjał pomysłów i inspiracji do tworzenia kolejnych i kolejnych utworów. Sprawy o których pisze Paweł, dotykają każdego z nas, młodych i starych, bogatych i biednych, a prostota przekazu czyni tekst dostępny dla wszystkich. Brzmienie bez przerostu formy nad treścią, często skąpe wykorzystanie instrumentarium uwydatnia aspekt literacki utworów.
Teksty Pawła Łowickiego mieszczą się w kategoriach poetyckich okresu lat 70tych i 80tych lecz z uwzględnieniem tego co dzisiaj, a muzyka jest pochodną brzmień dylanowskich, folku amerykańskiego i ponadczasowego rocka jakim brzmi Dire Straits. Niezwykła atmosfera bandu, szczególni ludzie o sercach i umysłach podobnych, pragnienie tworzenia a nie tylko odtwarzania, czyni zespół oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju. Profesjonalne podejście muzyków, zaangażowanie i wiedza słyszalna jest w każdym aspekcie projektu. Zespół gra w składzie : Paweł Łowicki wokal, gitara, Robert Gliński gitary, Jacek Dzwonowski skrzypce, Wojtek Królikowski piano, Marcin Kędzia bas, Mariusz Migas perkusja. Paweł Łowicki realizuje niezwykły, cieszący się ogromnym zainteresowaniem projekt muzyczny, który dzięki nagraniu płyty cd „Do zobaczenia”, oraz emisjom piosenek i licznym wywiadom w radio i tv, osiąga co raz większą popularność i co raz większą liczbę fanów, a propozycja muzyczna świetnie aklimatyzująca się w scenerii plenerowej, kinowej i klubowej, staje się uniwersalną.