„Polscy olimpijczycy w sporcie i sztuce”

24 kwietnia o godz. 18:00 zapraszamy na prezentację multimedialną pt. „Polscy olimpijczycy w sporcie i sztuce” połączoną z wystawą fotografii Małgorzaty Domańskiej i Macieja Hupy.

Inspiracją powstania multimedialnej prezentacji „Polscy olimpijczycy w sporcie i sztuce” był fakt łączenia zawodów sportowych z konkursami sztuki ( do 1948 roku). Rywalizacja sportowa połączona była z Olimpijskimi Konkursami Sztuki. Na tym polu Polacy odnosili niebagatelne sukcesy, począwszy od Kazimierza Wierzyńskiego na Zbigniewie Turskim skończywszy. W prezentacji oglądamy  przegląd nagrodzonych artystów polskich oraz prace współczesnych. Autorem przedsięwzięcia jest działacz sportowy i społeczny, współpracownik Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie.

Wystawa „Polacy w Igrzyskach Olimpijskich w latach 1924-2016”, powstawała sukcesywnie od roku 2004 pod kierunkiem Macieja Hupy. Zdjęcia i opisy  wykonywane zostały przez uczniów Gimnazjum nr 2 im. Pokolenia Kolumbów w Częstochowie. Prezentowana była w wielu placówkach oświatowych, MOSiR w Częstochowie oraz w Konopiskach i Poczesnej z okazji Regionalnej Inauguracji Dni Olimpijczyka.