Pokaz filmu „Biegański – drogi ku szczęściu”

1

Wraz z końcem stycznia OPK „Gaude Mater” zaprasza na pokaz filmu „Biegański – drogi ku szczęściu”. Twórcą filmu, którego premiera przypadła na wrzesień 2017 roku, jest częstochowianin, Artur Broncel. Główną rolę w filmie odgrywa muzyk, Mateusz Nienartowicz, który należy do częstochowskiego zespołu Ampera.  Pokaz odbędzie się 29 stycznia o godz. 19:00. Wstęp wolny.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=atyDLLokfZI

Przypomnienie postaci, częstochowskiego lekarza – Władysława Biegańskiego, szczególnie wśród młodego pokolenia, to jedno z głównych założeń autora filmu. Tytułową postać w filmie poznajemy m.in. poprzez wypowiedzi osób świata nauki, wśród których Biegański był niezwykle ceniony.

Twórca filmu, Artur Broncel, odpowiada za całą produkcję, począwszy od pomysłu i reżyserii, a na scenografii kończąc. Choć na co dzień jest nauczycielem muzyki, to film „Biegański – drogi ku szczęściu” jest kolejnym potwierdzeniem na, że Artur Broncel nieprzypadkowo, już na początku swojej drogi twórczej odniósł sukces filmowy, otrzymując nagrodę na Netia Off Camera (2013).