Gaude Mater Podcast

Gaude Mater Podcast

Zapraszamy do nowej formy korzystania z oferty kulturalnej Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Tym razem proponujemy słuchanie podcastu, a więc m.in. zapisów audio naszych spotkań autorskich, rozmów z ludźmi kultury, nagrań autorskich interpretacji tekstów literackich.

 

W Gaude Mater Podcast rozmawiamy o ludziach, wydarzeniach, ciekawych zjawiskach kulturalnych i nie tylko. Zachęcamy do poświęcenia chwili na spotkanie ze sztuką, muzyką i literaturą. Zatem jeśli chcesz nie tylko do nas przyjść czy też obejrzeć materiał na Facebooku czy YouTube, możesz teraz swobodnie słuchać naszego podcastu w wolnej chwili.

Co konkretnie można posłuchać?

Zaczynamy nadawanie od trzech podcastowych cyklów. Wśród nich można posłuchać wierszy czy też rozmów z ludźmi kultury.

Spotkanie z literaturą

Tutaj znajdziesz zapisy audio naszych spotkań autorskich, które odbyły się w Ośrodku Promocji Kultury, najczęściej podczas wydarzenia z cyklu „Literacki Piątek”. Zatem posłuchasz tu niezwykłych autorek i autorów, którzy opowiadają o swojej twórczości i ujawniają ciekawe szczegóły związane z ich pracą.

5 minut z poezją

Posłuchaj wierszy w autorskiej interpretacji. Poetki i poeci czytają swoje teksty, zachęcając tym samym do sięgnięcia po ich twórczość. Wystarczy tylko pięć minut, by zatrzymać się nad literaturą, rozsmakować w wierszu i odkryć piękno słowa.

15 minut z kulturą

Nie potrzeba wiele czasu, by porozmawiać o kulturze i dowiedzieć się czegoś nowego. Dlatego zachęcamy do słuchania intrygujących historii związanych ze sztuką, muzyką czy literaturą. Dzięki nam poznasz ludzi, którzy wkładają serce w to, co robią, poznasz dzieła, na które warto zwrócić uwagę.

Gdzie można słuchać podcastu?

Gaude Mater Podcast jest dostępny przede wszystkim na popularnej platformie Spotify oraz aplikacji Anchor.

Zapraszamy więc do słuchania, dzielenia się wrażeniami, polecania znajomym.