Maciej „Święty” Jankowski i Przyjaciele

altana_2017-215x125

6 sierpnia o  godz. 17:00  w ramach cyklu Koncerty Letnie w Altanie wystąpi dla Państwa „Maciej „Święty” Jankowski i przyjaciele”. Zapraszamy do Parku im. Staszica.

Projekt autorski sygnowany nazwiskiem twórcy poprzez swą delikatność brzmienia, a wręcz liryczność proponowaną odbiorcy w tekstach i proponowanych aranżacji przenosi w świat marzeń, pozwala zatrzymać się i zanurzyć w refleksjach nas samym sobą i tym co wewnątrz w człowieku potrafi się dziać. Projekt ten pomimo, iż jest jeszcze raczkujący, brał już udział w festiwalach Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej Rybnik 2017 oraz Festiwal New York w Łodzi. Otrzymał wyróżnienie, co jest świadectwem iż jest to propozycja muzyczna nad którą warto się pochylić i poświęcić tę drobną chwilę z życia by się w niej zanurzyć.

W skład zespołu wchodzą:

Maciej Święty Jankowski – gitara akustyczna, wokal

Maciejek Kor Korzeniewski – klawisze,IMG_4906_-1

Marcin Martinez Grodzki – perkusjonalia,

Przemysław Marley Wosiński – bas, kontrabas,

Daria Pacuda – skrzypce,

Aneta Zalejska – dobry duch i manager zespołu.

Zaprezentowany podczas koncertu materiał jest obszernym zarysem autorskiego projektu Macieja Jankowskiego, tworzonego wraz z zaproszonymi do projektu  częstochowskimi muzykami. Tym samym można bez wątpienia pokusić się do przypisania tego zespołu do Częstochowy i poszerzenia o niego kulturalnej strony naszego miasta. Sam Maciej Jankowski mimo, że jest łodzianinem, również się tutaj zadomowił i osiedlił.

https://www.youtube.com/watch?v=cOzgoujmaWE – Jeden Mały Krok

https://www.youtube.com/watch?v=BorwJuFlSII – Droga

https://www.youtube.com/watch?v=6_Rf3vOMGKw – Prostownik Myśli

O liderze:

Maciej Jankowski „ŚWIĘTY” twórca tekstów, wokalista, kompozytor i gitarzysta. Lider zespołu „PARAGRAF 64”, główny twórca płyty pt. „Mój Anioł Stróż”, nagranej w studio Adama Celińskiego RADIOAKTYWNI. Producentem muzycznym jest wybitny muzyk Janusz YANINA Iwański. Zespół PARAGRAF 64 był wielokrotnie zapraszany do udziału w festiwalach muzycznych, między innymi „34 Piknik Counrty&Folk” w Mrągowie oraz brał udział w programach radiowych i TV. Ostatnie sukcesy zespołu to I miejsce podczas Przeglądu Sztuki Więziennej w Wojkowicach „Blues zza krat”, I miejsce w I OgIMG_1398-1ólnopolskim Konkursie Muzyki Więziennej „Dzięki Wolności”, I miejsce podczas XXV Przeglądu Sztuki Więziennej w Sztumie. Muzyka towarzyszyła mu od wczesnego dzieciństwa. Pierwszy zespół „SDR” współtworzył już w wieku szkolnym, gdzie grał na gitarze basowej. Późniejsze koleje losu odsunęły go zupełnie od pisania i tworzenia muzyki. Po wielu latach ponownie sięgnął po gitarę by wyrażać swoje uczucia. Jego przekaz zbudowany na trudnych doświadczeniach, pełen jest szczerości i nie znającej kompromisów prawdy. Słuchając jego muzyki trudno pozostać obojętnym. Jego celem, bez względu na miejsce w jakim się obecnie znajduje, jest dążenie do rozwoju muzycznego i dzielenie się efektami swojej twórczości z szerokim gronem słuchaczy.