9.MBM 2016

Protokół 9mbm 2016

W sobotę 11 czerwca 2016 roku Jury wybrało prace na pokonkursową wystawę 9.Międzynarodowego Biennale Miniatury. Na tegoroczną edycję, 325 autorów nadesłało 887 miniatur, na pokonkursowej wystawie będzie prezentowanych 277 prac 154 autorów:

• Katarzyna Adamek-Chase
• Teresa Argasińska

• Jan Baczyński
• Elżbieta Banecka
• Justyna Baśnik-Andrzejewska
• Maryon Besaha
• Wojciech Beszterda
• Marcelle Benhamou
• Anna Maija Bergman
• Marcin Bielski
• Ewa Bińczyk
• Andrzej Biczewski
• Elżbieta Bocianowska
• Marcin Bochenek
• Miche Van Den Broeck
• Przemysław Bukowski

• Alejandro Afalores Cabral
• Antonio Canau
• Sara A. Carrillo Cardenas
• Aliona Carpor
• Eduardo Casillas
• Bartosz Cebula
• Małgorzata Chomicz
• Łukasz Cywicki
• Adam Czech

• Mariusz A. Dański
• Andrzej Desperak
• Małgorzata Drozd-Witek

• Manfred Egger
• Marlena Conchari Francoa
• Monika Fudali
• Tadayuki Fujigaya

• Angelika Galus
• Irena Gałuszka
• Schnaebele Gaston
• Elżbieta Gawlikowska-Łabęcka
• Katarzyna Gielecka-Grzemska
• Colin Gillespie
• Janusz Głowacki
• Jędrzej Gołaś
• Małgorzata Gorzelewska-Namiota

• Sylwia Haberka
• Dorota Herbik
• Marek Herbik
• Jacek Hohensee
• Marzena Huculak
• Kim Hyun-Jin

• Biro Ildiko
• Joanna Imielska
• Alexandru Jakabhazi
• Piotr Janik
• Agnieszka Jankowska
• Joanna Janowska-Augustyn
• Marta Jędrzejewska

• Magdalena Kacperska
• Joanna Kamirska-Niezgoda
• Leena Kaplas
• Rafał Kaźmierczak
• Natallia Klimovich
• Liliana Kneżević
• Jarosław Kobyłkiewicz
• Kamil Kocurek
• Anna Kola
• Maria Koldryn
• Barbara Komaniecka
• Yui Koike
• Honorata Kozłowska
• Kamil E. Klonowski
• Marta Kołodziejska
• Aleksandra Kosakowska
• Aleksandra Kowalska
• Paweł Król
• Grażyna Kuwkowska-Antczak
• Branka Kuzmanović

• Irena Lawruszko
• Lech Ledecki
• Artur Ligenza
• Barbara Lis-Romańczukowa
• Victor Lipkin
• Sebastian Łubiński

• Jacek Machowski
• Zbigniew Małecki
• Andrzej Markiewicz
• Bartłomiej Michalski
• Igor Mikoda
• Marcela Miranda
• Grzegorz Mroczkowski

• Ivan Ninov
• Marcin Noga

• Aleksander Olszewski
• Aleksander Ostrowski
• Anita Owsianna

• Przemysław Paliwoda
• Kamil Pieczykolan
• Jerzy Pietruczuk
• Jerzy Piwowarski
• Monika Polak
• Agnieszka Półrola
• Zdzisław Poskier
• Paulina Preneta
• Katarzyna Pyka
• Beata Podwysocka
• Stanisław Przewłocki

• Elżbieta Radzikowska
• Marzena Rakoniewska
• Sonia Rammer
• Łukasz Rudecki
• Ada Maria Rudyk
• Michał Rygielski
• Marta Rudnicka

• Robert Sarlej
• Mira Satryan
• Narcisa Sehić
• Sebastian Skowroński
• Sister & Brother
• Lucienne Smagala
• Małgorzata Stachurska
• Szymon Stala
• Agata Starczak
• Jacek Staszewski
• Monika Stefanowska
• Rafał Stępniak
• Małgorzata Strzelec
• Bernadeta Sudnikowicz
• Magdalena Szczęśniak
• Marcin Szymielewicz
• Matylda Ślosarska

• Hiro-omi Takeuchi
• Justyna Talik
• Catcherine Tam
• Grażyna Tarkowska
• Jerzy Jan Tomaszek
• Irena A. Tomica
• Anna Trojanowska
• Agnieszka Tyrman

• Magdalena Uchman

• Agnieszka Werner
• Zdzisław Wiatr
• Cleo Wilkinson
• Kamila Wojciechowicz
• Janusz Wojewoda
• Hanna Wojdała-Markowska
• Lech Wolski
• Anna Wójcik
• Paweł Wroński
• Adam Wsiołkowski
• Sebastian Wywiórski

• Elias Yacubovich

• Marzena Zacharewicz
• Agnieszka Zawadzka
• Katarzyna Zbierska-Michalak
• Jakub Zdejszy
• Andrzej Zembik
• Elżbieta Zrobek

Lista laureatów 5 nagród regulaminowych i 11 wyróżnień:
• Elżbieta Banecka – Warszawa,
• Wojciech Beszterda – Piła,
• Mariusz Dański  – Radom,
• Andrzej Desperak – Kłobuck,
• Elżbieta Gawlikowska-Łabęcka – Łódź,
• Colin Gillespie – Londyn U.K.,
• Hyun-Jin Kim – Taipei Tajwan,
• Alexandru Jakabhazi – Timisoara Rumunia,
• Andrzej Markiewicz – Radom,
• Elżbieta Radzikowska – Poznań,
• Małgorzata Stachurska – Kraków,
• Małgorzata Strzelec – Radom,
• Magdalena Szczęśniak – Kraków,
• Marcin Szymielewicz – Brodnica,
• Cleo Wilkinson – Australia,
• Marzena Zacharewicz – Radomsko.