Konkurs ‚2014 – wyniki

 PROTOKÓŁ POSIEDZENIA JURY
KONKURSU DOBREJ PIOSENKI
w ramach 7. Festiwalu im. Kaliny Jędrusik
Częstochowa, 2014

W dniu 22 marca 2014 w Częstochowie odbyło się posiedzenie Jury Konkursu Dobrej Piosenki dla wokalistów przed debiutem płytowym. Do przesłuchań konkursowych zakwalifikowano 21 osób. Jedna osoba zrezygnowała z udziału.

Szanowni Państwo,
Pragniemy zwrócić uwagę, że ocena jury jest zawsze skażona subiektywizmem i że inny jego skład osobowy najprawdopodobniej zaowocowałby innymi wynikami. Jury z satysfakcją zauważyło, że większość wykonawców starała się nadać własny, oryginalny wyraz piosenkom z repertuaru Edyty Geppert oraz że właściwie wszyscy uczestnicy konkursu dobrze śpiewają, tzn. dysponują ciekawym głosem i poza wyjątkami więcej niż przeciętną muzykalnością. Z korzyścią dla ich przyszłej ewentualnej obecności na estradzie byłoby zastanowienie się nad maksymą prof. Kazimierza Rudzkiego: „To, że ma się głos i słuch, jeszcze nie upoważnia do publicznego występowania”.
Rzuca się bowiem również w oczy nieumiejętność bycia na scenie i braki dykcyjne. Jury zwróciło również uwagę na wysoki poziom akompaniamentu, co zważywszy na braki istniejącego w powszechnym obiegu zapisu nutowego piosenek z repertuaru Edyty Geppert zasługuje na szczególne uznanie.

Jury w składzie:

Edyta Geppert – przewodnicząca
Piotr Loretz
Janusz Siadlak

podkreślając wyrównany poziom konkursu, zdecydowało przyznać następujące nagrody:

I NAGRODA Prezydenta Miasta Częstochowy
nie przyznano.

II NAGRODA
dla Piotra Zubka
4.000 zł

III NAGRODA ex aequo
dla Małgorzaty Biniek, Małgorzaty Chruściel i Nikoli Wardy
po 2.000 zł

Janusz Siadlak        Edyta Geppert        Piotr Loretz