Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego

FB_event_CARA

Co to jest CARA?
Dla kogo jest CARA?
Co trzeba zrobić?
Skąd wziąć szczegółowe informacje?
Ważne dokumenty

__________________________________________________________

Co to jest CARA?
CARA to Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego, funkcjonujące przy Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie. Zostało powołane przede wszystkim po to, by wspierać, a przez to również promować osoby aktywne artystycznie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę twórczą i nie mają własnych środków finansowych na realizację nierzadko oryginalnych przedsięwzięć.

Dla kogo jest CARA?
Jak sama nazwa wskazuje, CARA jest przeznaczona dla amatorów. Jest skierowana do osób mieszkających i działających na terenie Częstochowy. To odpowiednia opcja dla artystów i twórców nieprofesjonalnych, którzy nie zajmują się działalnością artystyczną zawodowo i zarobkowo. Dotyczy to też osób, które nie posiadają tytułu instruktora w dziedzinie, w której składają wniosek, czy też nie ukończyły np. artystycznej szkoły wyższej lub średniej, w dziedzinie której składają wniosek.

Co trzeba zrobić?
Wystarczy zrobić parę prostych kroków. Przede wszystkim należy w odpowiednim terminie złożyć w Ośrodku Promocji Kultury wypełniony wniosek, opisujący dokładnie przedsięwzięcie oraz przedstawiający kosztorys z nim związany.

Oceną poszczególnych projektów zajmuje się Rada ds. Amatorskiego Ruchu Artystycznego, w skład której wchodzą osoby reprezentujące przeróżne dziedziny kultury i znające się na rzeczy. Po zaakceptowaniu pomysłu i podpisaniu umowy, trzeba już tylko wziąć się do pracy, zrobić swoje i rozliczyć się z projektu. Ważne jest, by nie finansować tego samego przedsięwzięcia z różnych źródeł budżetu Urzędu Miasta Częstochowy.

Skąd wziąć szczegółowe informacje?
Szczegółowych informacji na temat Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego udzielamy na miejscu w Ośrodku Promocji Kultury (ul. Dąbrowskiego 1).Można jednak do nas również zadzwonić lub napisać wiadomość mejlową. Z przyjemnością wytłumaczymy, jak skorzystać ze wsparcia CARA i jak zrealizować swój pomysł.

Ważne dokumenty
REGULAMIN Rady ds. Amatorskiego Ruchu Artystycznego przy Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie

ZASADY udzielania dofinansowania z środków finansowych Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego przy Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie

WNIOSEK o dofinansowanie przedsięwzięcia artystycznego ze środków finansowych Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego przy Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie
[pdf – do wydrukowania; doc / odt – do wypełnienia komputerowego]

Sprawdź historię dotychczasowych dofinansowań CARA:

Dofinansowanie 2019 [w trakcie]
Dofinansowanie 2018
Dofinansowania 2017
Dofinansowania 2016
Dofinansowania 2015
Dofinansowania 2014
Archiwum (pozostałe dofinansowania)