Koncerty Letnie w Altanie – Orkiestra Dęta OSP Karczewice-Garnek

altana_2017

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Karczewice-Garnek jest kolejnym zespołem, który zaprezentuje się parku im. Staszica w cyklu Koncerty Letnie w Altanie Parkowej. Zapraszamy 16 lipca od godz. 17. Oczywiście za darmo!

Prowadzony przez Krzysztofa Jabłońskiego zespół powstał w 2015 roku. 17 maja debiutował na V Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Głownie. Wśród 14 startujących w rywalizacji orkiestr zajęli miejsce czwarte. Muzykom towarzyszyły małe mażoretki, prowadzone przez  Alinę Matuszczyk, które również miały swój debiut. Dwa tygodnie później odbył się z ich udziałem  XVIII Przegląd Orkiestr Dętych Psurów 2015. Podczas XVII edycji festiwalu orkiestr w Więcławicach skład zajął3 miejsce wśród ponad 20 zespołów z całej Polski. Orkiestra wystąpiła w kategorii orkiestr małych. Na jednym z najbardziej prestiżowych festiwali orkiestr w Polsce, odbytym w Inowrocławiu w dniach: 19-21 czerwca 2015, zajęli  trzecie miejsce. Dodatkowo Kuba Adamowski, otrzymał nagrodę dla najmłodszego muzyka festiwalu.

Rok 2016 był bardzo owocny w dorobek muzyczny Orkiestry Dętej OSP Karczewice-Garnek. Po raz pierwszy orkiestra wyjechała na międzynarodowy festiwal do Niemiec, gdzie w miejscowości Malente przez 5 dni prezentowała swoje umiejętności. W maju orkiestra odniosła duży sukces na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Psurowie, który wygrała. Jest on o tyle większy, iż występowała w kategorii „orkiestr laureatów” i konkurowała z ubiegłorocznymi zwycięzcami tego festiwalu. Kolejny sukces to wyróżnienie na festiwalu orkiestr ziemi małopolskiej w Więcławicach w kat. orkiestr średnich oraz nagroda indywidualna dla najlepszego dyrygenta festiwalu, którą otrzymał kapelmistrz Krzysztof Jabłoński. Następne laury Orkiestra Dęta OSP Karczewice-Garnek odniosła w grudniu. Po raz pierwszy zaprezentowała się na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr w Wąbrzeźniu, gdzie spośród 13 orkiestr z całej Polski uplasowała się na wysokim drugim miejscu. Kolejny raz został nagrodzony kapelmistrz p. Krzysztof Jabłoński, który otrzymał nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta festiwalu. Kolejny i chyba największy sukces orkiestry to występ na festiwalu regionalnym w Wiśle. Nasza młoda orkiestra zajęła dwudziestą lokatę w koncercie statycznym oraz przemarszu. W festiwalu brały udział orkiestry z całej Polski. Wynik, co prawda nie dał klasyfikacji do festiwalu ogólnopolskiego ale 20 miejsce w Polsce spośród 400 zespołów to już jak wygrana.