Winylowe i Muzyczne Delicja Zbigniewa Burdy

burda

Październikowe Winylowe i Muzyczne Delicje, będą pełne kontrowersji tak jak pogoda za oknem. Będzie lekko i zwiewnie ale też ciężko i z domieszka chaosu. Bo z chaosu powstał przecież wszechświat i zapewne muzyka.

Pierwsza cześć wieczoru poświęcona będzie lekkości, zwiewności, przestrzenności i dźwiękowi, który nami zawładnie. A to wszystko za sprawą dwóch ekscentrycznych muzyków ze Szwajcarii, Borisa Blanka (odpowiedzialnego za muzykę) i Dietera Meiera który jest wokalistą. Obaj tworzą zespół Yello, znany wszystkim co cenią muzykę ambient. Yello od 1980 do 2016 roku wydało 15 albumów (nie licząc 35(!) singli), co świadczy o ich pomysłowości i o nieograniczonych możliwościach muzycznych. A pochylać będziemy się nad płytą wydaną w 1987 roku, a noszącą tytuł One Second.

Robert Fripp od początku istnienia King Crimson zadeklarował, że jego największą inspiracją jest chaos. I ten chaos rzeczywiście towarzyszył grupie już od pierwszych lat istnienia, przejawiając się między innymi w nieustannych zmianach jej składu. Podczas drugiej części wieczoru posłuchamy wydanego w grudniu 1970 roku albumu Lizard, który jest świadectwem wolności artystycznej Frippa.

Obok wyżej wymienionych płyt, pojawią się we fragmentach inne, aby wprowadzić w odpowiedni klimat wieczoru. Wszystko to usłyszymy 12 października w OPK „Gaude Mater”, gdzie spotkamy się po raz kolejny na Winylowych i Muzycznych Delicjach. Rozpoczynamy jak zwykle o godz. 18:00.

Na prezentację obowiązują zaproszenia.