11. Festiwal im. Kaliny Jędrusik i Konkurs Dobrej Piosenki 2018

Festiwal im. Kaliny Jędrusik odbywa się w Częstochowie od 2008 roku i jest doskonałą okazją do promocji znakomitej patronki Festiwalu, związanej z Częstochową, czyli Kaliny Jędrusik, ikony polskiej kultury i piosenki.

Głównym punktem programu Festiwalu są koncerty polskich zespołów i solistów. Wydarzeniu towarzyszy Konkurs Dobrej Piosenki dla zdolnych wokalistów. Każda edycja zarówno Festiwalu, jak i Konkursu ma swojego patrona – wykonawcę bądź kompozytora. W tym roku patronem jest Wojciech Młynarski.

Pierwszą patronką Festiwalu była rzecz jasna sama Kalina Jędrusik, jury przewodniczyła Magda Umer, a gwiazdą wydarzenia był Grzegorz Turnau. W konkursie triumfowała wówczas częstochowianka Anna Andrzejewska. W gronie pozostałych patronek i patronów Festiwalu byli: Irena Santor, Krzesimir Dębski, Grzegorz Ciechowski, Kabaret Starszych Panów, Włodzimierz Korcz, Edyta Geppert, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Andrzej Zaucha.

W ramach 11. Festiwalu im. Kaliny Jędrusik w roku 2018, poza tegorocznymi uczestnikami Konkursu i Piotrem Zubką, laureatem poprzedniej edycji, na scenie pojawi się zespół Młynarski plays Młynarski z Janem Młynarskim oraz Gabą Kulką. Grupa wykonująca muzykę z pogranicza jazzu i muzyki alternatywnej wydała w październiku 2010 roku płytę zatytułowaną Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację. Zespół dał koncerty na scenach całej Polski, uświetnił galę rozdania Paszportów Polityki 2010, był nominowany do Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Roku Piosenka Poetycka oraz Fonograficzny Debiut Roku. Z kolei album muzyczny zdobył bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej.

Konkurs Dobrej Piosenki jest zaadresowany do każdego wokalisty przed debiutem płytowym, bez ograniczeń wiekowych. Szczegółowy regulamin Konkursu oraz Karta zgłoszeń poniżej.

» Regulamin Konkursu Dobrej Piosenki

» Karta Zgłoszeniowa do Konkursu Dobrej Piosenki pdf / docx

» Archiwum