Winylowe „Schody do nieba”

KIEDY: 08.01.2015 —
MIEJSCE: Siedziba OPK


 

551349_574959989244101_976911295_n

8 stycznia o godz. 18 Zbigniew Burda rozpocznie pierwsze w nowym roku spotkanie z cyklu „Vinylowe Delicje”. Do wspólnego odsłuchania na koneserskiej aparaturze odtwarzającej przygotował dwie płyty: „Blackfield” – zespołu o tej samej nazwie oraz album z numerem IV legendarnego Led Zeppelin.

Jak wielu fanów radiowej Trójki i muzyki rozrywkowej również Zbigniew Burda głosował na Top Wszechczasów. Stawiał tam na dwie, najlepsze jego zdaniem, płyty. Pierwsza z nich to płyta zespołu Blacfield zatytułowana „Blackfield”. Blackfield to grupa stworzona przez dwóch muzyków: Brytyjczyka – Stevena Wilsona, założyciela i lidera zespołu Porcupine Tree, oraz Izraelczyka Avina Geffena. Tworzą muzykę artrockową zainspirowaną latami 60. i 70. XX wieku.

– Krążek ten zawiera muzykę przyjemną, dość łatwo przyswajalną – zachęca twórca Vinylowych Delicji. – Są to utwory, z których prawie każdy mogłaby stać się przebojem. Kompozycje osadzone są w klimatach bliskich dokonaniom Porcupine Tree. Muzyka Blackfield jest nowoczesna, ale jednocześnie osadzona w bogatej artrockowej tradycji. Słuchacz zostaje uraczony gitarowymi solówkami, dawką elektroniki, czy też delikatnym modyfikacjom wokalu.

Po przerwie na kawę i ciastko uczestnicy spotkania słuchać będą legendy rocka, zespołu Led Zeppelin. Na gramofonie pojawi się IV płyta zespołu ze znakomitym utworem, utrzymującym się już od lat w pierwszej piątce Topowej Listy Wszechczasów. To oczywiście słynne „Schody do nieba”.