Winylowe i Muzyczne Delicje Zbigniewa Burdy

KIEDY: 15.03.2018 — 18:00


Podczas marcowych Winylowych i Muzycznych Delicji Zbigniewa Burdy, usłyszymy muzykę zespołu Coldplay oraz wybitnych wirtuozów gitary: Al Di Meola, Johna McLaughlin i Paco de Lucía. Wydarzenie odbędzie się już 15 marca o godz. 18:00. Obowiązują zaproszenia.

- W pierwszej części wieczoru zaprezentowana zostanie płyta zespołu Coldplay „Ghost Stories”, wydana 19 maja 2014 roku. Płyta ta w Polsce zdobyła status platynowej. „Ghost Stories” to kawał melodyjnej, świetnie zaaranżowanej i wyprodukowanej muzyki. Płyta jest bardzo spójna w muzycznej i tekstowej wizji całego zespołu. Muzycy z Coldplay najwyraźniej wiedzieli, co chcą osiągnąć i dopięli swego. Coldplay potrafi z pewnością zaserwować słuchaczom wiele ciekawych zabiegów dźwiękowych. Interesująco brzmi podniosły, niby chóralny wstęp w „Always In My Head”. W „Midnight” mamy elektronicznie przetworzony głos Chrisa Martina. W „O” przykuwa uwagę fortepianowy wstęp. Miłą odmianą jest chociażby „Oceans”, choć utrzymany w podobnym, nastrojowym klimacie, to jednak wyróżniający się za sprawą dźwięków akustycznej gitary. Tak więc, pierwsza część wieczoru z Historiami Duchów, przebiegnie w pięknym, nastrojowym klimacie a jeśli jeszcze przyciemnimy światło na sali, to dźwięki muzyki dopełnią wszystkiego –  objaśnia Zbigniew Burda.

Druga część wieczoru poświęcona zostanie płycie „Friday Night in San Francisco”- to wirtuozerskie dzieło trzech gitarzystów w osobach: Al Di Meola, John McLaughlin i Paco de Lucía. Płyta legenda, nagrana 5 grudnia 1980 r a wydana rok później. Paco De Lucía wraz z Alem di Meolą i Johnem McLaughlinem postanowił dać koncert w Warfield Theatre w San Francisco. Stamtąd właśnie pochodzą 4 nagrania, które trafiły na Friday Night in San Francisco.

- Obie płyty trwają ok. 90 min. i jest zatem nadzieja, że obok tych opisanych pojawi się coś jeszcze. Co? Z pewnością będzie to coś dobrego – zapowiada autor Winylowych i Muzycznych Delicji.

oprac. Zbigniew Burda / red. OPK