Wernisaż wystawy malarstwa Anity Grobelak

KIEDY: 12.01.2018 — 19:00


Anita_G

Autorka w swoim dorobku twórczym ma ponad sześćdziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych. Do jej głównych działań artystycznych należą: malarstwo oraz instalacja.

Anita Grobelak urodziła się 4 maja 1975 roku w Częstochowie. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Filologiczno – Historycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, na kierunku filologia polska. Jest także absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Pedagogiki WSP w Częstochowie, na kierunku pedagogika wczesnoszkolna. Ponadto jest magistrem wychowania plastycznego na Wydziale Artystycznym WSP w Częstochowie, dyplom z wyróżnieniem obroniła w pracowni malarstwa profesora Wernera Lubosa. Jest laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.
Jest organizatorką wielu wydarzeń artystycznych, w tym m.in.: Free Art Fest from Poland; Manufaktury książki; projektu Częstochowska Młoda Scena Artystyczna w latach 2007 – 2008; Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego pod hasłem „Teatr mundi”, a także konkursów fotograficznych. W latach 2011- 2016 pełniła funkcję managera artystycznego Teatr from Poland, wtedy też zajmowała się głównie animacja kulturalną. Jest członkiem Stowarzyszenia Proartystycznego „Integracja”.