Wernisaż wystawy artystów ze Słowacji

KIEDY: 29.05.2018 — 19:00
MIEJSCE: Siedziba OPK


Wystawa artystów ze Słowacji : Rastislav Biarinec, Ján Kudlička, Pavol Rusko (do 14 czerwca).
Rastislav Biarinec
Ján Kudlička – nauczyciel akademicki w: Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie, Akademii Sztuki w Bańskiej Bystrzycy, Katolickim Uniwersytecie w Ružomberku, Akademii Jana Długosza  w Częstochowie. Zajmuje się malarstwem, grafiką, ilustracją, kreacją w architekturze. Wystawia na indywidualnych i zbiorowych wystawach krajowych i zagranicznych. Jego prace znajdują się w galeriach i kolekcjach prywatnych na Słowacji i za granicą. Jest laureatem krajowych i zagranicznych nagród.„Krajobraz stał się moim tematem życia, widzę go jako miniaturowy fragment wielkiego wszechświata. Mój fizyczny i psychiczny związek z nim charakteryzuje się nieskończoną fascynacją, wiąże się z konkretną przestrzenią, inspiracją, odczuwaniem i doświadczeniem, które rezonuje z wewnętrznym światem. „
Pavol Rusko – ukończył  liceum artystyczne.  W swojej pracy poddaje się geometrycznej abstrakcji. „W malarstwie buduję głębię i przestrzeń za pomocą liniowej i barwnej perspektywy, wykorzystując kontrasty uzupełniających się kolorów i optycznych oszustw, aby opowiedzieć radosną prawdę o świecie. W praktyce pedagogicznej skupiam się na alternatywnych procesach artystycznych.”
Rastislav Biarinec
– nauczyciel akademicki. Jest profesorem na Katedrze Edukacji Artystycznej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Katolickiego w Rużomberku oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W tworzeniu artystycznym poświęca się rzeźbie, instalacji, projektom konceptualnym. Swoje prace prezentował na kilku wystawach w  słowackich galeriach, ale także za granicą, m.in. w: Polsce,  Bułgarii, Niemczech, Francji, Stanach Zjednoczonych, Egipcie.