Warsztaty Tańców Celtyckich i Balfolkowych

KIEDY: 29.04.2019 — 18:00-20:00


Grupa Pasjonatów Tańca Irlandzkiego „Celtomania” powstała w 2014 roku i od tego czasu prowadzi stałe warsztaty taneczne. W każdy poniedziałek od godz 18.00 zapraszamy na zajęcia tańców celtyckich i bal folkowych.

Celem tych warsztatów jest integracja, nawiązanie nowych znajomości i poprawa kondycji fizycznej, a także zapoznanie uczestników z tańcami folkowymi z różnych stron świata, które są tańczone na lokalnych potańcówkach. Podczas naszych zajęć przeważają tańce Bretońskie (An dro), Szkockie (Borden Meeting) czy Irlandzkie (Four-Hand Jig). Nie zabraknie również klasyków Brandle oraz Chapelloise (szerzej znanej jako belgijka).

Lekcje prowadzone są na poziomie podstawowym i skierowane do wszystkich, którzy chcieliby dobrze się bawić. Ponadto uczestnicy poznają podstawowe kroki tańca irlandzkiego i szkockiego.

Zajęcia prowadzą Agnieszka Wypchlak i Izabela Szymanek, jednak warsztaty mają charakter bardzo otwarty, więc każdy z uczestników może przejąć funkcję prowadzącego i nauczyć grupę dowolnego tańca tradycyjnego czy integracyjnego.