„Teatr nieoczywisty”- wystawa lalek teatralnych oraz spektakl dla dzieci pt. „ Czerwony Kapturek”

KIEDY: 11.05.2018 — 17:00


plakat 1

 

 

 

 

 

 

 

Z niewielkim opóźnieniem Teatr nieoczywisty proponuje wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru oraz Międzynarodowego Dnia Lalkarstwa, które są obchodzone w marcu. Będzie to również małe święto Teatru nieoczywistego – akurat rok istnienia stowarzyszenia, które propaguje w Częstochowie idee teatru dla dzieci ze szczególnym ukierunkowaniem na teatr lalki.

Działania stowarzyszenia oraz proponowane spotkanie skierowane są nie tylko do uczestników cyklicznych warsztatów prowadzonych przez Teatr nieoczywisty, ale do wszystkich – małych i dużych – zainteresowanych kreatywnymi działaniami wspólnotowymi: plastycznymi, muzycznymi, ruchowymi ze szczególnym uwzględnieniem działań teatralnych. Zapraszamy wszystkich chętnych i ciekawych magicznego świata teatru.

Zapraszamy na wernisaż wystawy “ Teatr dla dzieci i z dziećmi” obejmującej wybrane prace z dotychczasowej działalności Teatru nieoczywistego – niemal trzyletniego, a w tym jednego roku, jako stowarzyszenie.
Na wystawie znajdą się różnego rodzaju lalki teatralne, elementy scenografii, prace dzieci wykonane na warsztatowych spotkaniach z baśnią oraz dokumentacja fotograficzna z działań teatru.

Po przedstawieniu zapraszamy na krótkie przedstawienie bajki pt: „Czerwony Kapturek” w wykonaniu zespołu Teatru nieoczywistego. Scenariusz przedstawienia oparty jest na tradycyjnej, znanej bajce o Czerwonym Kapturku oraz wersji Jarosława Mikołajewskiego napisanej dla małego i najmniejszego odbiorcy pod tym samym tytułem. Scenariusz Teatru nieoczywistego pozwala na improwizację aktorską zachowującą schemat akcji i narracji.
Przedstawienie skierowane raczej do dzieci małych/w wieku przedszkolnym: krótki czas trwania spektaklu, ok 30 min, przyjazne lalki i scenografia, wciąż aktualna tematyka, dynamiczna akcja, elementy wierszowane, piosenka, zapewniają moc emocji i dobrej zabawy.

Spektakl realizowany jest w konwencji żywego planu – drobne lalki “grają” głównie w okienku, wzbogacony muzyką, piosenką i dźwiękami leśnych ptaków.

Wstęp wolny.