Premiera monodramu z piosenkami „Kalina 12”

KIEDY: 13.02.2015 — 19:00
MIEJSCE: Siedziba OPK


Paula2

Ośrodek Promocji Kultury ,,Gaude Mater”zaprasza na 13 lutego, na godz. 19 na monodram z piosenkami w wykonaniu Pauli Kwietniewskiej. Bilety po 20 i 15 zł (ulgowy) sprzedaje sekretariat OPK od 9 lutego.

Monodram muzyczny „Kalina 12” to historia Kaliny Jędrusik. W spektaklu nie zabraknie najsłynniejszych piosenek z repertuaru artystki, takich jak „S.O.S”, „Bo we mnie jest sex” czy „Utwierdź mnie”. Przedstawienie ma w OPK swoją premierową odsłonę, a już terminowane jest przez sopocki Teatr na Plaży.

,,Kolorowy ptak” czasów PRL-u, artystka uznana za polski symbol seksu lat 60-tych i 70-tych, prywatnie- żona pisarza i scenarzysty filmowego, Stanisława Dygata. Jędrusik, słynna Dziewczyna z piosenką z Kabaretu Starszych Panów, zrodzona ,,z żeberka od kaloryfera” jak określali ją Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski. Ekspresyjna i żywiołowa, pojawiała się na telewizyjnym ekranie w sukniach z ogromnymi dekoltami. Gorszyła tym samym część widowni, a także niektórych decydentów kultury, którzy zabronili jej występować na szklanym ekranie. W jej postać wciela się Paula Kwietniewska z towarzyszeniem pianisty Michała Ciesielskiego.

Paula Kwietniewska – aktorka , wokalistka, muzyk, pedagog teatru.

Ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, (wydział Wiedzy o Teatrze), Państwowe Policealne Studium Wokalno- Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Państwowe Liceum Muzyczne w Częstochowie w klasie fletu poprzecznego. Debiutowała rolą Anieli w ,,Ślubach panieńskich” w Teatrze Miejskim       w Gdyni, a jej rolą dyplomową była Cathy w musicalu ,,Wichrowe Wzgórza” w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Tu występowała w musicalach takich jak Evita, Jesus Christ Superstar, Chees czy Scrooge. Prawie 10 lat aktorka związana była x Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Za rolę Pani Gerdy w spektaklu ,,Alibi” Łukasza Wylężałka otrzymała nagrodę na XI Ogólnopolskim Festiwalu Komedii ,,Talia” w Tarnowie. Na tym samym festiwalu nagrody otrzymali Krystyna Janda i Jerzy Trela. Współpracowała z Teatrem Polskiego Radia w Warszawie, Telewizją Polską, Polskim Radiem Gdańsk i Radiem Katowice.

Michał Ciesielski-kompozytor, aranżer, pianista jazzowy.

Ukończył studia na wydziale Kompozycji i Aranżacji Jazzowej w Akademii Muzycznej       w Gdańsku. Z tą Akademią związany jest jako pedagog i student fortepianu jazzowego   w klasie prof. Włodzimierza Nahornego. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu. Jest laureatem nagród: Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, School & Jazz Festiwal.