LITERACKI PIĄTEK

KIEDY: 25.05.2018 — 09:00-20:00


Zaczytaj się na weekend! – pod takim hasłem zapraszamy do wspólnego literackiego świętowania w piątek 25 maja. W tym miesiącu zaprosiliśmy dwoje wyjątkowych gości: vlogerkę, Anitę z Book Reviews i pisarza, Rafała Cuprjaka. Ponadto całości towarzyszą dodatkowe wydarzenia. Warto przyjść i zaczytać się na weekend!

W programie Literackiego piątku znajdą się:

09:00-17:00
Konferencja naukowa „Szanse, możliwości, zagrożenia współczesnej literatury”

To już druga edycja konferencji naukowej, organizowanej przez Koło Literackie Anafora. W tym roku wśród nadesłanych zgłoszeń wiele z nich odnosi się do literatury współczesnej, jej nowoczesnych form oraz związków z innymi dziedzinami kultury czy sztuki. Posłuchamy między innymi o poezji, grach komputerowych i planszowych w kontekście literatury, bookstagramie i copypastach, o relacji literatury, książek z muzyką, sztuką, historią. Udział bierny jest bezpłatny. Szczegóły na stronie Koła Literackiego Anafora: anafora.dmz.edu.pl

18:00
Spotkanie autorskie z Anitą z Book Reviews

Anita z Book Reviews jest miłośniczką czytania, właściwie od zawsze. Do tego prowadzi vloga, na którym prezentuje recenzje książek. Można je znaleźć na jej autorskiej stronie internetowej: bookreviews.pl Podczas spotkania w OPK zastanowimy się wspólnie nie tylko nad literaturą, ale także nad promowaniem jej w Internecie.

19:00
Spotkanie autorskie z Rafałem Cuprjakiem

Rafał Cuprjak jest częstochowianinem. Trzy lata temu zadebiutował powieścią „Po drugiej stronie”. Na co dzień jest logistykiem. Uwielbia biegać i chodzić po górach. Za to jego miłość do książek i pisania zaowocowała również drugą powieścią. Wydana w tym roku książka „Mamusiu, przecież byłam grzeczna” staje się pretekstem do spotkania, podczas którego może odpowiemy na postawione na okładce pytanie: „Czy Internet to Bóg?”

17:00-20:00
Wymiana książki

Wymiana książki to doskonała okazja do znalezienia czegoś ciekawego i nowego. To propozycja zaadresowana do poszukiwaczy nowych tytułów, uzależnionych od czytania oraz tych, którzy po prostu lubią przyjść i porozmawiać z innymi o interesujących ich pozycjach. Podczas wymiany obowiązują dwie zasady: „z wymiany zabieramy ze sobą tyle książek, ile przynieśliśmy”, czyli wymieniamy się sztuka za sztukę oraz „przynosimy książki ciekawe i w dobrym stanie”.