Koncert muzyki relaksacyjnej: „Dźwięki ziemi i przestrzeni”

KIEDY: 17.02.2018 — 18:00


  27049163_962447360574906_969411473_o

Projekt pod nazwą „Dźwięki Ziemi i Przestrzeni” twórcy określają jako teatr dźwięku. Wydarzenie odbędzie się już 17 lutego o godz. 18:00. Bilety w cenie: 30 zł i 20 zł(ulgowy). Jak zapowiadają autorzy projektu, będzie to przedstawienie, które oddziałuje kompleksowo na całe ciało, uwrażliwia zmysły, uspokaja umysł, ubogaca wyobraźnię, wprowadza spokój, harmonię i pobudza do refleksji nad tym, co na prawdę liczy się w naszym życiu. Dźwięki pochodzące z każdego kontynentu, często od kultur, które żyły trzy, cztery, a nawet pięć tysięcy lat temu w głębokiej więzi z naturą – będą nieodłącznym elementem sobotniego spotkania. Łączą się one w tym projekcie z najmłodszymi i najrzadszymi instrumentami świata stanowiąc pomost pomiędzy nowoczesną myślą technologiczną i antycznymi kulturami żyjącymi na Ziemi. Dźwięki oprócz instrumentów pochodzą również prosto z natury (pióra Ary, muszle morskie, kamienie szlachetne, minerały, złoto itp.), a wszystko uzupełnia śpiew archaiczny.

Autorzy projektu, aby lepiej zrozumieć naturę dźwięku, poznać poszczególne kultury, zasięgali nauk u nauczycieli m.in. z Holandii, Wielkiej Brytanii oraz Peru. Dzięki nim i wieloletniej pracy wyrobili w sobie głęboką wrażliwość na dźwięk i emocje. Nauczyli się również własnoręcznie wykonywać większość z instrumentów, wykorzystywanych podczas przedstawień.
„Nasze ciała posiadają wewnętrzne „organy”, szczęście to „dobry nastrój”, a gdy układa nam się w życiu mówimy, że „wszystko gra”. Każdy z naszych organów posiada częstotliwość z którą rezonuje, tak samo jak nasze kości, skóra czy komórki z których jesteśmy zbudowani. Nasze przedstawienia to zarówno terapia jak i masaż dźwiękiem, naturalna metoda relaksacji i uzdrawiania emocji. Subtelne wibracje pobudzają ciało do uwolnienia napięć, odtworzenia własnej harmonii i pobudzają zdolności regeneracyjne organizmu.” – wyjaśniają twórcy projektu.