Koncert letni w Altanie – Zespół Aleksandry Kowalskiej „Impast”

KIEDY: 22.07.2018 — 17:00-18:00


Zespół Impast powstał w listopadzie 2015 roku, po występie podczas wernisażu wystawy malarstwa założycielki zespołu, Aleksandry Kowalskiej, która jest ponadto autorką tekstów i muzyki z gatunki poezji śpiewanej. Jej pierwszym tekstem był napisany w 2012 roku Pacierz na dobranoc; do tej pory autorka stworzyła ponad 100 utworów. Motywem przewodnim i zarazem źródłem inspiracji dla artystyki jest Bóg, a jej pierwsze kroki muzyczne były i są nadal związane z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Malarstwo zainicjowało powstanie grupy muzycznej, dlatego nazwa zespołu Impast związana jest z techniką stosowaną w malarstwie, polegającą na nakładaniu farby grubą, wypukłą warstwą przy użyciu pędzla lub szpachli. Takie malarstwo fakturowe i jednocześnie wyraziste w kolorze uprawia założycielka zespołu Aleksandra Kowalska.

Zespół o sobie:

Jesteśmy ludźmi, którzy chcą przekraczać granice własnych słabości i ograniczeń. Mamy swoje rodziny, pracujemy, osiągamy swoje małe indywidualne sukcesy, a czasem też ponosimy porażki. Do tego wszystkiego zapraszamy Boga, aby to On podpowiadał nam jak mamy iść przez życie. Należymy do wspólnot charyzmatycznych, które działają w strukturach Kościoła Katolickiego. Połączyły nas wiara i pasja muzyczna, które są niejako środkiem do celu jakim jest uwielbienie Boga w naszej muzyce. Chcemy nią dzielić się z Wami, gdziekolwiek jesteście. Sami obdarowani, chcemy naszymi darami i talentami dzielić się z innymi.