Koncert Letni w Altanie – Orkiestra Dęta Gminy Żytno

Data/czas- 29/07/2018
17:00 - 18:00


Orkiestra Dęta Gminy Żytno działa przy Gminnym Ośrodku Kultury. Powstała w kwietniu 2010 roku. Kapelmistrzem orkiestry jest Krzysztof Jabłoński.

„Pomysł stworzenia orkiestry rzucił Kazik, dziś zwany przez nas „ojcem”. Pierwszym kapelmistrzem został Stanisław Zaskórski. Po pół roku rozstaliśmy się i stery objął Krzysztof i do dziś tak to trwa. Pierwsze instrumenty to prawie wszystkie Roy Benson. Dziś już o wiele więcej lepszego sprzętu, o wiele więcej osób w orkiestrze, o wiele więcej znajomych i życzliwych ludzi” – mówi o sobie zespół.

Orkiestra zdobyła między innymi następujące nagrody: Puchar dla Najlepszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej XI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „ ZŁOTA TRĄBKA” w Kozach, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych – Kozy 2014, I miejsce na XVI Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Więcławicach (2014), I miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Gidlach (2014), I miejsce na VI Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Wąbrzeźnie (2014).