Koncert Letni w Altanie – Maciej „Święty” Jankowski i przyjaciele

KIEDY: 15.07.2018 — 17:00-18:00


Zespół powstał latem 2016 roku. Zadebiutował podczas Żywej Biblioteki w Częstochowie i od razu został uznany przez organizatorów za niecodzienny projekt. Jesienią 2017 roku zespół wydał płytę zatytułowaną „Blizny po skrzydłach”, której premiera odbyła się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie, czemu towarzyszyła także wystawa zdjęć pokazujących przygotowanie premiery i klipu do tytułowego utworu.

Zespół Maciej „Święty” Jankowski i przyjaciele brał udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej Rybnik 2017 oraz Festiwal New York w Łodzi 2017, gdzie otrzymał wyróżnienie za propozycję muzyczną, nad którą warto się pochylić i w niej zanurzyć. Grupa występowała również podczas akcji Aleje tu się dzieje, Nocy Kulturalnej Koncertów letnie w Altanie, Urodzin Zdrowej Częstochowy 2017, Majówki z Wąsoszem. Jednak działalność formacji to w dużym stopniu wykonywanie koncertów charytatywnych. Dzięki temu wsparcie otrzymały na przykład Klubokawiarnia Alternatywa 21 w Częstochowie, gdzie pracują osoby niepełnosprawne, akcja WOŚP poprzez koncert na ternie Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich, Dom Dziecka w Tarnowie Opolskim, poprzez zorganizowanie występu dla podopiecznych w ramach Dnia Dziecka, czy Dom Kultury w Ozimku, w ramach koncertu na rzecz osób ze stwardnieniem rozsianym.

W składzie zespołu znajdują się: Maciej „Święty” Jankowski (gitara akustyczna, wokal), Maciej „Kor” Korzeniewski (klawisze), Marcin „Martinez” Grodzki (perkusjonalia), Przemysław „Marley” Wosiński (gitara basowa), Daria Pacuda (skrzypce).