Koncert Krzysztofa Niedźwieckiego

KIEDY: 10.04.2015 — 19:00
MIEJSCE: Siedziba OPK


255581_366321233452075_379408697_n

10 kwietnia o godz. 19 „Krzychu Niedźwiecki sam gra piosenki” w sali Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” . Popularny w Częstochowie i znany w Polsce gitarzysta zaproponował taki właśnie tytuł swojego nowego programu z pogranicza rocka i muzyki improwizowanej. Bilety po 15 zł od 7 kwietnia można kupować w sekretariacie OPK od godz. 8.00 do 16.00.

Zapraszamy na jednoosobowy koncert KRZYCHA NIEDŹWIECKIEGO (www.krzychuniedzwiecki.pl). Repertuar obejmie piosenki napisane przez niego dla siebie, różnych artystów, do szuflady oraz kilka coverów.

– Aranżacje jakie pragnę zagrać na swoich solowych koncertach w rocku 2015 można ująć w kilku słowach: piosenki na gitarę, obcas i głos z niewielką pomocą delay’a –pisze nam o swoim koncercie. – Śpiewam dużo falsetem, ale więcej w okolicach barytonu. Wykonuję piosenki z ważnym dla mnie tekstem. Pomyślałem sobie również , że dobrze ruszyć w Polskę jeszcze przed wojną; z gitarą miast z karabinem!. Zadając sobie lub innym pytanie: po co w takim razie wybrać się na koncert faceta samotnie grającego na gitarze piosenki, odpowiadam dość prosto. Jednoosobowy koncert jest najwyższą formą sztuki czy sztuczki zmierzenia się z piosenką, z tekstem, z dźwiękiem i wreszcie z komunikacją międzyludzką na metafizycznym poziomie. Treści poruszane w tych krótkich formach mówią o nas samych, naszych słabościach, drodze wyboistej, którą przez życie kroczymy, o tym czego chcemy a co musimy i co stanie się jeśli zmienimy kierunek naszej drogi.

Niedźwiecki urodził się w 1979 roku w Częstochowie. Studiował w PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi, ukończył Akademię Filmową w Warszawie.

– Jestem rockowym gitarzystą oraz wykonawcą tego gatunku – mówi dzisiaj o sobie. – Nie mniej byłoby krzywdzącym określać mnie tylko jako gitarzystę rockowego głównie dlatego, że również śpiewam. Uwielbiam mieszać style, nie wstydzę się popu, odważnie skłania się ku alternatywie. Jestem artystą niepokornym i szczerym; hybrydą błazna i grajka.

Przez 10 lat (1998-2008) był gitarzystą i drugim wokalistą zespołu Habakuk, z którym nagrał kilka płyt oraz koncertował w kraju i zagranicą (m.in. słynne Glastonbury w UK). W latach 2009-2014 grał w zespole Bakshish. Od kilku lat gra na gitarze w spektaklu „Stachura” w reż. Roberta Dorosławskiego, w którym piosenki Steda śpiewa Piotr Machalica. Od 2013 roku, wraz z Michałem Walczakiem i Adamem Machalicą tworzy trio, które towarzyszy dyrektorowi artystycznemu częstochowskiego teatru w jego recitalach

Na początku 2014 roku powołał do życia Ostatnie Takie Trijo ostatecznie nazwane JEST

– Zespół pracuje nad płytą debiutancką – mówi lider skłądu. – Będzie kilku gości specjalnych, teksty napisali bądź piszą min. Darek Dusza czy Muniek Staszczyk.

. Grał również w zespołach: Ptaszyska, Wyłączeni, Superpałka, DiM oraz Mind Kampf (UK). Przez 15 lat pobytu na scenie współpracował bądź nadal współpracuje z: T.Love, Hanną Bielicką, Renatą Przemyk, Maćkiem Maleńczukiem, Krzysztofem Materną, Stanisławem Sojką, Kasią Kowalską, Kasią Cerekwicką, Markiem Jackowskim, Adamem Nowakiem, Tytusem, Hanną Banaszak, Piotrem Bukartykiem, Budyniem (Pogodno), BabylonRaus, Jackiem Bończykiem, Ziutem Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Marcinem Pospieszalskim, DJ.Haem’em, Piotrem Kędziorem Kędzierskim.

Jest autorem muzyki i słów do piosenki „Jestem jak motyl(Jest dobrze)”, która to niespodziewanie gościła dwa tygodnie na pierwszym miejscu kultowej listy Trójki czyniąc z popularnego aktora, Andrzeja Grabowskiego wokalistę. Był producentem muzycznym i autorem piosenek na dwóch solowych płytach tego wykonawcy. -Pisał piosenki dla Hanny Banaszak, Habakuka czy zespołu Full Power Spiryt.

Ma na koncie zorganizowanie i wyprodukowanie dwóch dużych wydarzeń muzycznych: koncertu Częstochowa Gra Muńka (z udziałem czołówki Polskiej Sceny Muzycznej) oraz koncertu „Jest Dobrze” dla TVP, który odbył się w 2008 roku podczas Festiwalu Gwiazd w Gdańsku. Koncert zwieńczony został płytą o tym samym tytule, która odniosła sukces (14 tys. sprzedanych egzemplarzy)

Jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców w dziedzinie muzyki rozrywkowej   (2009r.) oraz nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury (2010r.).

Jako producent Hofander przesiaduje w swoim Studio N, w którym prowadzi drobne prace nagraniowe, ale przede wszystkim realizuje swoje projekty muzyczne.