30 –lecie pracy twórczej Piotra Jacksona Wolskiego

KIEDY: 12.05.2018 — 18:00


30728648_1752043961521239_2759467877240143872_o

 

 

 

 

 

 

 

Program:

18:00 – Największy Bęben Świata

19:00 – Koncert Tam Tam Project

20:00 –Koncert Kinior Regae Sound – Stars

Wydarzenie odbędzie się z okazji 30-lecia pracy twórczej oraz 50. rocznicy urodzin Piotra „Jacksona” Wolskiego, częstochowskiego muzyka, który zaprasza wszystkich mieszkańców Częstochowy do wspólnej zabawy przy największym bębnie świata, ale również do udziału w specjalnie przygotowanym koncercie oraz after party w formie jam session.

W sobotę 12 maja w Częstochowie na Placu Biegańskiego pojawi się  ogromny bęben z membraną o średnicy 10 metrów, ważący około trzech ton. Może na nim grać jednocześnie ponad 300 osób.

Na scenie na Placu Biegańskiego pojawi się między innymi  zespół TAM TAM Project, którego „Jackson” jest liderem. Grupa wykonuje muzykę trudną do sklasyfikowania, ponieważ jest bardzo różnorodna i łączy w sobie wiele muzycznej ekspresji, często określanej mianem world music. Jednak jedno jest pewne – nie zabraknie energii i żywiołowego grania. Także dzięki temu, że na scenie pojawi się wielu artystów, z którymi Wolskiego łączą specjalne relacje. Zatem poza resztą stałego składu, czyli Krzysztofem Niedźwieckim, Wojtkiem Królikowskim i Mariuszem Migasem zobaczymy i usłyszymy między innymi Antoniego”Ziuta” Gralaka, Mamadou Dioufa,Dziani Szmidta,Grzegorza Sorbiana, Ryszarda Bazarnika.

To jednak nie wszystko.Tego samego dnia możemy również liczyć na występ formacji Kinior Reggae Sound, która z kolei przygotuje niebanalne aranżacje utworów Tadeusza Nalepy. Z pewnością usłyszymy kompozycje założyciela grup Blackout i Breakout chociażby w wersji reggae, lecz tak naprawdę nie sposób przewidzieć, dokąd zaprowadzą nas muzyczne ścieżki poszczególnych artystów, bo na scenie pojawią się Włodzimierz „Kinior” Kiniorski, Mietek Jurecki, Andrzej Urny, Tomasz Zeliszewski, Piotr „Jackson” Wolski i Sylwia Nadgrodkiewicz.

Zatem wobec takiej muzycznej propozycji nie można przejść obojętnie. A już po wszystkim, dla jeszcze bardziej spragnionych dźwiękowych wrażeń, w Klubie Muzyczna Meta odbędzie się długie jam session. Jubileuszowe wydarzenia zaplanowano na 12 maja.

tekst: Michał Wilk
grafika: T. Sętowski