JAZZtochowa – Tribute to Miles Orchestra

jazzt

29 września 2017 roku o godz. 19:00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu JAZZtochowa. Tym razem z udziałem Tribute To Miles Orchestra, w której składzie występują najwięksi artyści jazzu polskiego. Wrześniowe występy grupy w częstochowskim Pubie Sportowym Stacherczak stanowią część specjalnej trasy koncertowej: Tribute To Miles Orchestra 20 Anniversary Tour 2017. Wydarzenia te związane są z przypadającą na 2017 rok 26. rocznicą śmierci Milesa Davisa, a także 34. rocznicą pierwszego koncertu artysty w Polsce w ramach Jazz Jamboree 83. Ponadto Tribute To Miles Orchestra obchodzić będzie swój jubileusz. 28 września tego roku mija 20 lat od powstania zespołu. Grupa jako pierwsza w historii polskiego jazzu nagrała płytę dla koncernu Warner Bros. Od początku swojej działalności artystycznej Tribute To Miles Orchestra cieszy się bardzo dużą popularnością.

Podczas jesiennych koncertów Tribute To Miles Orchestra wystąpi w następującym składzie:
Cyprian Baszyński – trąbka
Mariusz Fazi Mielczarek – saksofony, flet
Wojciech Konikiewicz – syntezator, piano, gitara (leader)
Janusz Yanina Iwański – gitara
Maciej Matysiak – bas
Marek Surzyn – perkusja
Piotr Iwicki – instrumenty perkusyjne

Tribute To Miles Orchestra podczas wrześniowych koncertów zaprezentuje psychodeliczno-futurystyczne wersje utworów Milesa Davisa oraz Wayne Shortera, a także oryginalne kompozycje lidera. Dwupłytowy album studyjny nagrany przez grupę w czerwcu 2017 roku stanowi mocny akcent w dwudziestoletniej działalności artystycznej TTMO.
Wojciech Konikiewicz:
„Muzyka Milesa jest jednym z fundamentów jazzu współczesnego. Całe pokolenia artystów inspirują się nią i znajdują w spuściźnie wielkiego mistrza wciąż aktualne, uniwersalne przesłanie. Davis otworzył Wrota Percepcji, przez które przeszło wielu i zapewne jeszcze niemało przejdzie…
Zakładając przed laty TTMO zgromadziłem najwybitniejszych artystów jazzu polskiego. Przeżyliśmy i wciąż przeżywamy razem niezapomniane chwile, wielokrotnie spotykając się z niezwykle głębokim odbiorem ze strony publiczności. Fenomen ten nie był dla nas nigdy powodem do samozadowolenia, czy próżności – raczej skłaniał ku refleksji nad siłą tej muzyki, a może – nade wszystko – sposobem jej wykonywania. Wynik tych przemyśleń był taki, że nigdy nie staraliśmy się tworzyć kopii, we własny sposób interpretując tematy wielkiego trębacza. Miles lives!”
Bilety: 50 i 35 zł – do nabycia od 18 września 2017 r.