JAZZtochowa: koncert Coherence Quartet

23674752_1987499131528489_3978499125093079448_o

Podczas kolejnego koncertu z cyklu JAZZtochowa 2017/2018 wystąpi przed Państwem Coherence Quartet. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 8 grudnia o godz. 19:00 w OPK „Gaude Mater”. Bilety w cenie 35 zł i 25 zł(ulgowy), dostępne od 27 listopada w OPK „Gaude Mater”.

Grupa wystąpi w składzie:

Łukasz Kluczniak – saksofon altowy,
Marcin Lamch – kontrabas, gitara basowa,
Arek Skolik – perkusja,
Aga Derlak – fortepian.

Zespół złożony z czterech wybitnych indywidualności skupia się przede wszystkim na muzyce jazzowej, jednak inspiracje dla muzyków, tworzących tę grupę, pochodzą także z innych tradycji muzycznych i kultur. Koncerty Coherence Quartet są niepowtarzalnymi wydarzeniami podczas których często pojawiają się utwory nigdy wcześniej nie zapisane a powstałe w danym momencie pod wpływem miejsca i czasu. Podobnie dzieje się z kompozycjami w stałym repertuarze grupy, które często zmieniają swoją formę i brzmienie, zdarza się, że ewoluują w zupełnie nieprzewidzianym kierunku, w zależności od nastroju chwili i reakcji publiczności.

Łukasz Kluczniak – saksofon altowy, ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Ze składem KPL Trio nagrywał projekty autorskie, m.in. płytę „Chorały”, wspólnie  z grupa wygrywał konkursy jazzowe oraz koncertował w klubach i na festiwalach. Od 1998 roku KPL Trio tworzy kwartet z Januszem Yaniną Iwańskim. Łukasz Kluczniak występował także na scenie z  Mazzolem, Wojtkiem Konikiewiczem, Locko Richterem oraz z zespołami: Drum Freaks Milo Kurtisa, Mucha Collective i Chromosomos. Ponadto na stałe współpracuje z Deus Meus, Zespołem W Składzie. Koncertował z Januszem Radkiem, Agatą Ślazyk (Piwnica pod Baranami), zespołem New Life’M, Armią. W ankiecie „Jazz Forum” za 2000 rok znalazł się w czołówce polskich saksofonistów altowych.

Marcin Lamch – kontrabas, gitara basowa. Jest absolwentem Liceum Muzycznego w Częstochowie. Grał w Tribute To Miles Orchestra oraz Chromosomos. Współpracował także z Jarosławem Śmietaną, aż do śmierci tego wybitnego gitarzysty. Obecnie gra w zespole Stanisława Soyki. Uznany za jednego z najlepszych polskich basistów, w ankiecie „Jazz Forum” za 2000 rok.

Arek Skolik – perkusja. W ankiecie pisma „Jazz Forum” zajmuje czołowe miejsca jako perkusista jazzowy. Współpracował z czołówką polskich muzyków jazzowych, m.in.: Wojciechem Karolakiem, Jarosławem Śmietaną, Januszem Muniakiem i wieloma innymi.

Aga Derlak –  fortepian. Jest laureatką Fryderyka 2016, którą zdobyła z trio, w którym występuje. W 2015 roku Aga Derlak Trio wydało debiutancki album „First Thought”. W 2017 roku pojawił się ich kolejny album, zatytułowany „Healing”.