Promocje książek – 2019

Zapach czerwonych róż – promocja książki Grażyny Ochenkowskiej (20 marca 2019)

grazynaochenkowskapl-1

Zapraszamy serdecznie na promocję książki „Zapach czerwonych róż” autorstwa Grażyny Ochenkowskiej. Spotkanie odbędzie się 20 marca 2019 o godzinie 18.00 w Ośrodku Promocji Kultury.

– Moja opowieść to seria wzlotów i upadków. Jak dziewczyna z mazurskiej wsi stała się dyrektorem w międzynarodowej firmie? Jak kobieta skazana przez nowotwór odnalazła nie tylko zdrowie, ale i nową energię do życia? I co wspólnego ma z tym… hula hoop? – autorka pyta intrygująco.

Jak możemy przeczytać w opisie książki Grażyny Ochenkowskiej, „Zapach czerwonych róż” jest bardzo osobistą książką, jednak prezentowana przez nią historia to nie tylko zapach czerwonych róż i dary od losu, to także wyrzeczenia, ogromna wiara i cierpliwość w momentach, gdy nic nie szło po mojej myśli.

– Chciałabym, żeby moje doświadczenia, często niełatwe, bolesne, niemal okrutne, dały Ci siłę – tłumaczy Ochendowska. – Wystartowałam bowiem w życie z pozycji, którą trudno nazwać uprzywilejowaną. Miałam jednak wizję i marzenia, pchające mnie do przodu. Czy to wystarczyło? Przekonaj się sama.

„Zapach czerwonych róż” to książka napisana przez kobietę i dedykowana kobietom. Skierowana głównie do tych osób, którym brakuje wiary w siebie, motywacji i które chcą sięgnąć w życiu po więcej.

– Dzięki niej poznasz drogę – jedną z wielu – do szczęścia, ale także do sprawności. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak cennym darem jest zdrowie. Chcę Ci to pokazać i nauczyć Cię, jak w prosty i przyjemny sposób możesz poprawić jakość swojego życia. Nieważne ile masz lat, gdzie mieszkasz, co robisz. Poczuj zapach czerwonych róż i natchnij się do zmiany – dodaje autorka.

Wstęp na spotkanie w Ośrodku Promocji Kultury jest wolne.

źródło: https://grazynaochenkowska.pl/

Promocja tomiku wierszy „Filiżanka nadziei” Romana Kowalskiego (5 czerwca 2019)

Roman Kowalski Filiżanka nadziei

Spotkanie autorskie z Romanem Kowalskim odbędzie się w środę 5 czerwca o godzinie 18.00. Poprowadzi je Aleksandra Kowalska. Podczas spotkania wystąpi zespół Impast oraz Kacper Kowalski (fortepian) i Olga Arkabus (skrzypce).

Roman Kowalski w 2016 roku zadebiutował książką „Wielkanoc za dziesięć czwarta”, z kolei tomik „Filiżanka nadziei” to jego debiut poetycki. Od 1994 roku jest związany z Katolicką Odnową w Duchu Świętym. W 2009 roku rozpoczął współpracę z Katolickim Stowarzyszeniem „Nowa Ewangelizacja”. Prowadził autorskie warsztaty pantomimy ewangelizacyjnej. Jest autorem dziesięciu katechez dla dzieci pt. „Przykazania Boga Żywego”. W latach 2012-2014 współtworzył spotkania dla rodzin „Mocna Rodzina”. Od 2015 rok jest muzykiem zespołu Impast.