Program 14. Nocy Kulturalnej

Program

”14. Nocy Kulturalnej”

 

17:46-19:00
Uroczyste rozpoczęcie 14. Nocy Kulturalnej
MuzykaTaniec
plac W. Biegańskiego

18:00-00:00
Udostępnienie wystawy fotografii „Tribute to Tamara”
Sztuki wizualne
Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22

18:00-01:00
Nocne zwiedzanie wystaw
Sztuki wizualne
Sala Poplenerowa, Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

18:00-02:00
„Energia Jednostki” – Wystawa malarstwa i grafiki Anny Tarnowskiej
Sztuki wizualne
Cafe Belg, Al. NMP 32

18:00-07:00
Szafa pełna kultury
Różności
pl. Biegańskiego (Ogród Publiczny)

18:00-18:30
Spektakl Teatru „Oczami Brata”
Literatura i Teatr
Sala konferencyjna Fundacji EuroHelp, ul. Przemysłowa 9

18:00-18:45
Senior Tur zaprasza na warsztaty fotograficzne
Różności
Urząd Stanu Cywilnego, Sala Błękitna, ul. Focha 19/21

18:00-19:00
Koncert Dominiki Bąblewskiej
Muzyka
Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22

18:00-19:00
„I Ty możesz zostać pizzermanem! – kulinarna zabawa dla dzieci”
Atrakcje dla dzieci
Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

18:00-19:00
Magiczne Rodzinne Show Krystiana Bączyńskiego
Atrakcje dla dzieci
Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43

18:00-19:00
Pokaz astronomiczny – „Dwa szkiełka”
Różności
Planetarium Zakładu Dydaktyki Fizyki i Astronomii Instytutu Fizyki AJD, ul. Armii Krajowej 13/15

18:00-19:00
Wykład prof. Marcelego Antoniewicza „Geneza i dzieje polskich symboli narodowych”
Różności
Sala Reprezentacyjna Muzeum Częstochowskiego, Ratusz, Al. NMP 45

18:00-19:30
Toastmasters Częstochowa zaprasza na spotkanie pt. „Czas na anegdotę”
Różności
Restauracja Benedykt, ul. Karola Szymanowskiego 1

18:00-20:00
„Naszymi obrazami – Plastyk prezentuje”
Sztuki wizualne
Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego, ul. Pułaskiego 15

18:00-20:30
„Mama Mu czyta” spotkanie z Jujją Wieslander, szwedzką autorką książek dla dzieci
Atrakcje dla dzieci
Biblioteka Publiczna, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Al. Kościuszki nr 4

18:00-21:00
Live cooking Boulangerie
Różności
Boulangerie, ul. Śląska 3/5

18:00-24:00
Zwiedzanie Obiektów Muzeum
Sztuki wizualne
Obiekty Muzeum Częstochowskiego, Częstochowa

18:15-19:00
Koncert zespołu Magdalena Michalak Trio
Muzyka
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

18:15-21:15
ARCHI tekturki z Pracownią ZetPeTe
Atrakcje dla dzieci
tarasy Miejskiej Galerii Sztuki, Al. NMP 64

18:30-19:00
Capoeira Show
Różności
plac przed Miejską Galerią Sztuki, AL. NMP 64

18:30-19:30
Spektakl pt. „Ranczo”
Literatura i Teatr
IV LO im. H. Sienkiewicza, Al. NMP 56

18:30-19:30
Wernisaż wystawy Janusza Rafała Głowackiego „Bezsenność przestrzeni”
Sztuki wizualne
Galeria Dobrej Sztuki, Al. NMP 47

18:30-20:30
„Na tropie zapomnianych bajek” – warsztaty dla dzieci
Atrakcje dla dzieci
Księgarnia Między Kartkami, Al. NMP 28 lok. 2

19:00-01:00
VR – ART sztuka w wirtualnej rzeczywistości
Sztuki wizualne
Galeria Antresola, Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

19:00-19:45
Senior Tour zaprasza na warsztaty fotograficzne
Różności
Urząd Stanu Cywilnego, Sala Błękitna, ul. Focha 19/21

19:00-20:00
Street Jam w wykonaniu uczniów CNT Snake Dance
Taniec
Al. NMP 37

19:00-20:00
Literackie spotkanie z Wojciechem Miłoszewskim
Literatura i Teatr
Odwach, Al. NMP 45 a

19:00-20:00
Wernisaż wystawy fotografii Jarosława Dumańskiego i grafiki/karykatury Wojciecha Króla
Sztuki wizualne
Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43

19:00-20:00
Pokaz astronomiczny – „Cuda Wszechświata”
Różności
Planetarium Zakładu Dydaktyki Fizyki i Astronomii Instytutu Fizyki AJD, ul. Armii Krajowej 13/15

19:00-21:30
Stowarzyszenie Polsko-Włoskie Due Terre zaprasza na wieczór „Italia in Festa 2.0″
Różności
Kamieniczka.eu, ul. Targowa 1

19:30-20:30
Koncert Roksany Będkowskiej
Muzyka
Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22

19:30-20:30
Koncert zespołu SKL BLUES
Muzyka
Jazz Club Five O`Clock, ul. Wilsona 16

19:30-22:00
Gra miejska – „Kryminalna Noc Kulturalna”
Różności
start pod Odwachem

19:30-23:30
Częstochowa tańczy z kapelą Rybnianie
Taniec
Konduktorownia, ul. Piłsudskiego 34/36

20:00-20:45
Koncert zespołu Sąsiedzi
Muzyka
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

20:00-21:00
Koncert zespołu LOR
Muzyka
Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Ogińskiego 13a

20:00-21:00
Krótkie Formy komediowe w wykonaniu Teatru Improwizacji „To Mało Powiedziane”
Literatura i Teatr
IV LO im. H. Sienkiewicza, Al. NMP 56

20:00-21:00
„Oskarżam o to, że… ” inscenizacje rozpraw sądowych
Literatura i Teatr
Sala Reprezentacyjna Muzeum Częstochowskiego, Ratusz, Al. NMP 45

20:00-21:00
Koncert zespołu Romet Ogar 200
Muzyka
Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

20:00-21:00
Koncert zespołu Kroki
Muzyka
Namiot na Placu Biegańskiego

20:00-21:00
Koncert zespołu Nihil Novi
Muzyka
Pewex Bistro, ul. Kilińskiego 11

20:00-21:00
„Odsłony różne” spektakl Grupy pod Wiszącym Kotem
Literatura i Teatr
sala konferencyjna Fundacji EuroHelp, ul. Przemysłowa 9

20:00-21:00
Wernisaż wystawy fotografii Mateusza Zakłady „Niedostrzegalne mikroświaty”
Sztuki wizualne
Galeria Zwiastun, Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

20:00-21:00
Darcie pierza
Różności
parking przy Konduktorowni, ul. Piłsudskiego 34/36

20:00-21:00
Wernisaż wystawy fotografii Emilii Krakowskiej „…aż po mrok”
Sztuki wizualne
microKLIMAT, AL.NMP 29

20:00-21:15
Przedpremierowy pokaz spektaklu muzycznego „Wesołe miasteczko” Agnieszki Osieckiej
Literatura i Teatr
Teatr im. Adama Mickiewicza, ul. Kilińskiego 15

20:00-21:15
„Postępujący zanik mięśni” – spektakl teatralny
Literatura i Teatr
Cafe 29, Al. NMP 29

20:00-22:00
Set Dj’ski – DJ Slim
Muzyka
Szafa Gra al. NMP 37

20:30-03:15
Maraton filmowy z Davidem Lynchem
Film
Kino OKF Iluzja, Al. NMP 64

20:30-21:00
„Małpie opowieści” wystawa grafik i pasteli połączona z opowiadaniem bajek o zwierzętach
Sztuki wizualne
Green Monkey Cafe, Al. NMP 57

20:30-21:30
Koncert muzyki żydowskiej „Szalom”, Iwona Karcz (śpiew) i Jakub Palacz (akompaniament)
Muzyka
Muzeum Żydów Częstochowian, ul. Katedralna 8

20:30-21:30
„Rockowy Wieczór z U2 i Stingiem” – koncert Black Pearls
Muzyka
Piwiarnia, ul. Kopernika 16/18

20:30-21:30
Koncert Roberta Mateuszuka
Muzyka
Klubokawiarnia Alternatywa 21, ul. Mielczarskiego 20

20:30-21:30
Koncert zespołu Mad Mookie
Muzyka
Dwa Koty Cafe, Al. NMP 43

21:00-21:45
„Wykreowane” – mała forma teatralna
Literatura i Teatr
Scena TFP, Al. NMP 2

21:00-22:00
Koncert Gypsy and the Acid Queen
Muzyka
Lomobar, al. Wolności 2/4

21:00-22:00
Koncert zespołu Elipsa
Muzyka
Pub Lucky Saloon, ul. Wały Dwernickiego 11/40 lok. 43

21:00-22:00
Koncert Marii Maślanki
Muzyka
Restauracja Pecorino, Stary Rynek 22

21:00-22:00
Teatr NEMNO „Cyrk Hrynek” – spektakl teatru marionetek
Literatura i Teatr
Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

21:00-22:00
Koncert zespołu The Beers
Muzyka
Pewex Bistro, ul. Kilińskiego 11

21:00-22:00
Wydarzenie towarzyszące Nocy Kulturalnej – LASER SHOW! Plenerowe widowisko multimedialne – VII Festiwal Muzyczne Rodziny Bachów
Różności
pl. Biegańskiego

21:00-22:30
I tura gry Tajemnicze Domostwo
Różności
Księgarnia Między Kartkami, Al. NMP 28 lok. 2

21:00-23:00
Haberko Jack
Muzyka
Klub Rura, Al. NMP 38

21:00-23:00
Turniej Wiedzy o Częstochowie, prowadzenie dr Juliusz Sętowski
Różności
Cukiernia A.Blikle, Al. NMP 47

21:30-22:30
Koncert zespołu Wild Books
Muzyka
Klub Muzyczna Meta, ul. Jasnogórska 13

21:30-22:30
Koncert ALAHIT
Muzyka
Cafe 29, Al. NMP 29

22:00-00:00
Teatr NEMNO – warsztaty animacji lalek, prowadzenie: Henryk Hryniewiecki
Różności
Miejska Galeria Sztuki, Al. NMP 64

22:00-00:00
Nawiedzona Biblioteka – nocne poszukiwanie duchów z Marcinem Pałaszem
Różności
Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego, Al. NMP 22

22:00-00:00
Komiks „42-200″ – co by było gdyby…?
Różności
Pub Dekadencja, ul. Nowowiejskiego 10

22:00-01:00
Hip Hop Alternatywnie – koncert zespołu TRIP
Muzyka
Słodko Gorzki Dom Kawiarniano-Barowy, Al. NMP 64/78

22:00-01:00
Pracownia Sztuk Wszelakich zaprasza – „Wszystko rysujemy nocą!”
Różności
Klubokawiarnia Pestka, Al. NMP 37, lok. 17

22:00-02:00
Silent Disco by Night vol. 2
MuzykaRóżnościTaniec
namiot na placu Biegańskiego

22:00-23:00
Koncert zespołu Romantic Fellas
Muzyka
Scena TFP, Al. NMP 2

22:00-23:00
Koncert zespołu Lewe Łokcie
Muzyka
Pub Szuflada, al. Kościuszki 18

22:00-23:00
Kuba… podróż w nieznane. Wystawa w ramach cyklu Pasje Częstochowian. Spotkanie z autorem fotografii Januszem Jadczykiem
Sztuki wizualne
Ratusz, Al. NMP 45

22:00-23:30
Boylesque&Burlesque Show
Taniec
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

22:00-23:30
„Opowieści 1000 i 1 nocy”
Różności
Piwiarnia, Al. NMP 31

22:30-00:00
II tura gry Tajemnicze Domostwo
Różności
Księgarnia Między Kartkami, Al. NMP 28 lok. 2

22:30-23:30
Koncert zespołu Maciej Święty Jankowski i przyjaciele
Muzyka
Piwiarnia, ul. Kopernika 16/18

22:30-23:30
Koncert zespołu Snowblind
Muzyka
Pub Lucky Saloon, ul. Wały Dwernickiego 11/40 lok. 43

23:00-00:00
Koncert Marty Bijan
Muzyka
Dwa Koty Cafe, al. NMP 43

23:00-00:00
We draw A
Muzyka
Klub Rura, Al. NMP 38

23:00-00:00
Koncert zespołu Wombat
Muzyka
Klubokawiarnia Alternatywa 21, ul. Mielczarskiego 20

23:00-01:00
„Gwiazdy na niebie” – wspólne oglądanie nieba przez lunety
Różności
pl. Biegańskiego

23:30-00:30
Koncert duetu Kinior & Jackson
Muzyka
Klub Muzyczna Meta, ul. Jasnogórska 13

23:30-01:30
Set Dj’ski – DJ Czill
Muzyka
Scena TFP, Al. NMP 2

00:00-01:00
Koncert duetu Hania Stefaniak & Piotr Wit
Muzyka
Cafe Skrzynka, ul. Dąbrowskiego 1

00:00-01:00
Koncert Bass Astral x Igo
Muzyka
Klub Rura, Al. NMP 38

00:00-01:00
Koncert zespołu Karma Trio
Muzyka
Cafe Belg, Al. NMP 32

00:00-01:00
Koncert zespołu Doom Wings
Muzyka
Pub Lucky Saloon, ul. Wały Dwernickiego 11/40 lok. 43

00:00-01:30
III tura gry Tajemnicze Domostwo
Różności
Księgarnia Między Kartkami, Al. NMP 28 lok. 2

00:30-01:30
Koncert zespołu Cochise
Muzyka
Pub Sportowy Stacherczak, al. Kościuszki 1

00:30-02:30
Klasyka polskiego kina
Film
Klubokawiarnia Alternatywa 21, Mielczarskiego 20

01:00-02:00
Koncert zespołu Niechęć
Muzyka
Jazz Club Five O`Clock, ul. Wilsona 16

01:00-03:00
Biernaski
Muzyka
Klub Rura, Al. NMP 38

01:30-02:30
Koncert zespołu Hurragun
Muzyka
Scena TFP, Al. NMP 2

01:30-03:00
Taperka do filmu „Nosferatu – symfonia grozy” w wykonaniu Cypriana Baszyńskiego i Bartłomieja Prucnala
Muzyka
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

02:00-03:00
„Marta Frej w ukryciu” – Memogra
RóżnościSztuki wizualne
Częstochowa

03:00-04:00
Alhemix
Muzyka
Klub Rura, Al. NMP 38

03:00-06:00
Noc gier
Różności
Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, ul. Dąbrowskiego 1

04:00-05:00
Jakob Salander
Muzyka
Klub Rura, Al. NMP 38

06:00-07:00
Śniadanie Kulturalne
Różności
pl. Biegańskiego