Classic Tea 2018/2019

11 października 2018

Koncert z cyklu Classic Tea, podczas, którego wystąpią:

MJ String Trio w składzie:
Jolanta Marcisz – skrzypce
Martyna Susek – altówka
Marta Kotaszewska – wiolonczela.

Sponsorem herbaty  jest „Cafe Belg”.

22 listopada 2010

Amelia Bach – skrzypce

z klasy p. Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy
Federigo Fiorillo – Etiuda nr 28
Henryk Wieniawski – Obertas 
przy fortepianie: p. Urszula Ledwoń

Zuzanna Sobecka – skrzypce
z klasy p. Grażyny Mielińskiej
Karol Szymanowski – Taniec z Harnasiów
przy fortepianie: p. Urszula Ledwoń

Stanisław Belica – skrzypce
z klasy p. Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy
Fritz Kreisler – Preludium i Allegro
przy fortepianie: p. Urszula Ledwoń

Wiktoria Szymczyk – skrzypce
z klasy p. Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy
Jan Sebastian Bach – Preludio z III Partity E-dur na skrzypce solo
Bela Bartok – Tańce rumuńskie
przy fortepianie: p. Urszula Ledwoń

Bartosz Dyner – skrzypce
z klasy p. Elżbiety Urbańskiej
Jan Sebastian Bach – Largo i Allegro assai z III Sonaty C-dur na skrzypce solo
John  Williams - Taniec diabła z filmu „Czarownice z Eastwick”
przy fortepianie: p. Urszula Ledwoń

Julia Mazur – skrzypce
z klasy p. Michała Szymczaka
Henryk Wieniawski – Kaprys op.10 nr 5 „Alla Saltarella” na skrzypce solo
Jan Sebastian Bach – Loure, Gavotte en Rondeau z III Partity E-dur na skrzypce solo

Małgorzata Kluska – wiolonczela
z klasy p. Jolanty Mulszanowskiej
Eduardo Lalo – Koncert wiolonczelowy d-moll cz. I
przy fortepianie: p. Agnieszka Sykulska

Alina Chybalska – skrzypce
z klasy p. Grażyny Mielińskiej
Eduard Lalo – Symfonia hiszpańska cz.1
przy fortepianie: p. Renata Ignasiak

Trio fortepianowe w składzie:
Magdalena Chocaś – fortepian
Wiktoria Szymczyk – skrzypce
Małgorzata Kluska – wiolonczela
z klasy p. Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy
oraz p. Urszuli Ledwoń
Henryk Pachulski – Serenada
Franciszek Schubert – Serenada

Całość poprowadzi Miłosz Kozak.

20 grudnia 2018

Wystąpią młodzi muzycy z Sekcji instrumentów dętych i perkusji.  W programie koncertu:

• Carl  Stamitz – Koncert G-dur op.29 cz.1
•  Paul Creston – Sonata op. 19 cz.1
•  Carl Maria Weber – II Koncert Es-dur op.74 cz.1
•  Benedetto Marcello – Sonata e-moll cz. 1 i 2
•  Bernard Fitzgerald – English Suite cz. 1 i 2
•  Karol Kurpiński – Cavatina
•  Theo Charlier – Solo de Concourse.

31 stycznia 2019

Program najbliższego koncertu jest następujący:

Amelia Turek – skrzypce
z klasy p. Grażyny Mielińskiej
Ewa Iwan – Wspomnienie
Marceli Popławski – Mazur
przy fortepianie: p. Renata Ignasiak

Oliwia Stojanowska – skrzypce
z klasy p. Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy
Henryk Wieniawski – Pieśń polska
przy fortepianie: p. Urszula Ledwoń

Amelia Bach – skrzypce
z klasy p. Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy
Fritz Kreisler – Cierpienia miłosne
przy fortepianie: p. Urszula Ledwoń

Kwartet gitarowy
Milena Rogula, Paulina Węglowska, 
Mateusz Łęski, Bartosz Barwicki
z klasy p. Beaty Ciesielskiej
Gabriel Faur – Pavana

Duet skrzypcowy 
Alina Chybalska, Adrianna Peryga
z klasy p. Grażyny Mielińskiej
Béla Bartók – 4 duety skrzypcowe

Zuzanna Sobecka – skrzypce
z klasy p. Grażyny Mielińskiej
Karol Szymanowski – Pieśń Roksany
przy fortepianie: p. Renata Ignasiak

Klaudia Rydel – skrzypce
z klasy p. Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy
Emil Młynarski – Mazur
przy fortepianie: p. Urszula Ledwoń

Stanisław Belica – skrzypce
Miłosz Caban – akordeon
z klasy p. Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy
Béla Bartók – Tańce rumuńskie

Prowadzenie koncertu – Milena Rogula