Finisaż wystawy malarstwa Cezarego Trzepizura (Galeria „Słoneczna”)

13 września o godzinie 19:00 odbędzie się finisaż wystawy malarstwa Cezarego Trzepizura, która od 18 sierpnia   dostępna jest w Galerii „Słonecznej” OPK „Gaude Mater”.

Artysta swoje zamiłowanie do malarstwa rozwijał w Państwowym Liceum Plastycznym w Dąbrowie Górniczej. Naukę kontynuował w Wyższej Szkole Pedagogicznej, w Krakowie, gdzie ukończył wychowanie plastyczne z specjalizacją: malarstwo. Jego twórczość dotyczy przede wszystkim rysunku i malarstwa. Do działań artystycznych Cezarego Trzepizura należy m.in. współpraca jako ilustrator  z  „Aurą” – miesięcznikiem Polskiego Klubu Ekologicznego. Ponadto artysta w swoim dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych: Jaworzno, Kraków, Sosnowiec, Chicago, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa.

Tematyka twórczości artysty skupia się  przede wszystkim na pejzażu i martwej naturze. Silny ładunek ekspresji i koloru to główne cechy malarstwa olejnego Cezarego Trzepizura. Styl artysty określić można jako charakteryzujący się najwyższymi wartościami kolorystycznymi oraz ekspresyjną plamą. Ukazanie malarskich walorów obrazu odbywa się poprzez skupienie uwagi na kompozycji, efektach fakturalnych i harmonii barwy. W twórczości Cezarego Trzepizura realna rzeczywistość miesza się z fikcją malarską.