Celebrate Gospel: Collin William & Gabi Gąsior. Koncert muzyki gospel

Celebrate_Gospel_Colin_Williams_Gabi_Gąsior_Festiwal_Gaude_Mater_2018_grafika

W ich żyłach tętni gospel, przepełniony miłością do muzyki i radością wspólnych występów. Z powodzeniem udowadniają zasadność augustyńskiej maksymy, mówiącej, że kto dobrze śpiewa, modli się dwa razy. Na scenie częstochowskiego Miejskiego Domu Kultury wystąpią Colin Williams & Gabi Gąsior z zespołem Celebrate Gospel. Do koncertu wprowadzi Paulina Kula.

Polsko-brytyjski projekt Celebrate Gospel tworzy grupa utalentowanych wokalistów: Colin Williams, mający za sobą występy między innymi z The London Community Gospel Choir czy The Harlem Gospel Choir oraz Gabriela Gąsior, wokalistka, autorka albumu gospel „Bez Ciebie nie ma mnie”. Artystów połączyła wspólna miłość do muzyki gospel.

Celebrate Gospel przedstawia więc różnorodność muzyki gospel, sięgającej tradycją początków XIX wieku, a będącej kolebką oraz inspiracją dla wielu nowo powstałych gatunków muzycznych. Na koncercie usłyszymy zarówno tradycyjne pieśni gospel, jak i nowoczesne autorskie kompozycje, a wszystko z towarzyszeniem znakomitych instrumentalistów oraz czarnoskórego zespołu wokalnego z Wielkiej Brytanii z Colinem Williamsem na czele.
Wśród muzycznych wpływów brytyjskiego zespołu znajdują się tacy artyści, jak Hezekiah Walker, Walter and Edwin Hawkins, Ray Charles, Ed Sheeran, Kierra Sheard, Mali Music, Kirk Franklin to Richard Smallwood. Poprzez wpływy tych artystów rozwijają swoje talenty oraz możliwości wokalne.

Sam Colin Williams ma bogate, ponad 30-letnie doświadczenie w śpiewaniu muzyki gospel. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 3 lat. Mając zaledwie 18 lat był już dyrygentem założonego przez siebie kościelnego chóru gospel. Jego wielka miłość do muzyki doprowadziła go do śpiewania i wspierania wielu chórów i artystów w tym między innymi The London Community Gospel Choir, The Harlem Gospel Choir, Jennifer Holliday, Deronda K. Lewis. Colin pracował również dla BBC, przygotowując programy takie jak BBC’s „Songs of Praise” i BBC Radio 2’s „Gospel Train”. Colin prowadził wiele warsztatów gospel w całej Europie, na przykład w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i Polsce.

Z kolei Gabi Gąsior to polska wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktorka gospel, nauczycielka śpiewu; absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu. Prowadzi warsztaty muzyki gospel w kraju i za granicą. Jako trenerka wokalna brała udział w I edycji telewizyjnego show „Bitwa na głosy”. Muzyką zajmuje się od dziecka. Podróż z gospel rozpoczęła w wieku 14 lat. Na swoim koncie ma wydany autorski album gospel „Bez Ciebie nie ma mnie” (2014) oraz płytę świąteczną „Narodził się Jedyny Król” (2015). Występowała w opolskim amfiteatrze podczas koncertu SuperDebiuty 2014. Wystąpiła, a także przygotowała oraz poprowadziła chór ŚDM w Koncercie „Credo In Misericordiam Dei” pod kierownictwem Adama Sztaby, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Współpracowała między innymi z Beatą Bednarz, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Antkowiakiem, Andrzejem Lampertem, Golec uOrkiestrą.