Festiwal JAZZtochowa – Koncert zespołu Coffee&Cigarettes

cof_cyg

13 stycznia o godzinie 19.00 w ramach Festiwalu JAZZtochowa zapraszamy na koncert zespołu Coffee&Cigarettes. Miniony rok, to pasmo wydarzeń i sukcesów zespołu m.in. wydanie płyty BlackBird i frekwencyjny oraz artystyczny sukces koncertu promocyjnego w Filharmonii, napisanie dla Teatru – wspólnie z Michałem Roratem – muzyki do „Roszpunki”.

Na gitarze zagra Michał Walczak, na trąbce Paweł Surman. Będą to autorskie utwory i parę standardów na nowo odczytanych przez tych muzyków. Zagrają dość refleksyjnie i lirycznie, choć „torped” na rozbudzenie też nie braknie.

Bilety w cenie 25 i 15 zł (ulg) do nabycia w siedzibie OPK „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1).

MICHAŁ WALCZAK, gitarzysta, kompozytor i aranżer. Założyciel i jeden
z liderów zespołu BlackBird. Lider Walczak/Lamch/Parker Trio. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Festiwali Jazz Juniors w Krakowie i warszawskiego Guitar City. Stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy. Autor muzyki dla Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Kompozytor piosenek do tekstów Andrzeja Kalinina, Roberta Dorosławskiego, Jana Wołka Współpracował m. in. z Arkiem Skolikiem, Jose Torresem, Bernardem Maselim, Pawłem Tomaszewskim, Olkiem Klepaczem, Krystyną Prońko, The Film Harmony Orchestra. Koncertuje również jako stały akompaniator Piotra Machalicy.

PAWEŁ SURMAN – trębacz, kompozytor. W 2012 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Częstochowie. Jest studentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie trąbki Piotra Wojtasika. Członek zespołu BlackBird. Współpracował z Pawłem Tomaszewskim, Bernardem Maselim, Marcinem Pospieszalskim, Erickiem Allenem i Frankiem Parkerem. Jako muzyk sesyjny uczestniczył w wielu projektach scenicznych i sesjach nagraniowych współpracując z między innymi Andrzejem Grabowskim, Mietkiem Szcześniakiem, Piotrem Machalicą. W 2011r. został finalistą grupy junior na międzynarodowym konkursie 4th Azoty Jazz Contest. W 2015 roku na tym samym festiwalu zdobył Grand Prix wraz z zespołem Soundmeck oraz wyróżnienie w kategorii Open na Novum Jazz Festiwal 2015 w Łomży.