Koncert „C’est la Vie” – Janusz Szrom

szrom_strona

Zapraszamy serdecznie na koncert podczas obchodów X Jubileuszowego Festiwalu im. Kaliny Jędrusik oraz 25 lecia Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”!
Koncert „C’est la Vie” odbędzie się ku pamięci Andrzeja Zauchy w wykonaniu Janusza Szroma z zespołem w składzie:
Janusz Szrom-voc,
Andrzej Jagodziński-p,
Andrzej Łukasik-b,
Marcin Jahr- dr.

O artyście:
Janusz Szrom – polski wokalista jazzowy
Jazz jest obecnie pojęciem stylistycznie bardzo rozległym. W takim też rozumieniu należałoby rozpatrywać wokalistykę Janusza. Z jednej strony przez całe lata rozwijał w sobie miłość do instrumentalnego traktowania swojego głosu, odruchowo sięgając po autorów z okresu bebop-u, z drugiej zaś słychać u niego nieukrywaną sympatię do „zwykłych” piosenek.
Taka rozpiętość zainteresowań świadczy o jego dużej elastyczności i gotowości do podejmowania ciekawych muzycznych wyzwań. Bez wątpienia jednym z nich jest jego solowy album „Pełną gębą”, gdzie samodzielnie zaśpiewał wszystkie głosy, nie wspierając się przy tym żadnym instrumentem muzycznym.
Wieloletnia edukacja muzyczna odcisnęła na jego wokalistyce swoje znamię: fortepian, trąbka, organy, czy saksofon… Każdy z tych instrumentów gra dziś w duszy tego jazzmana.
Źródło: http://www.szrom.pl/

Zapraszamy do wcześniejszego zakupu biletów w OPK Gaude Mater (ul. Dąbrowskiego 1) lub przed koncertem w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie (ul. Łukasińskiego 50/68) – ilość biletów ograniczona.
Sprzedaż rusza od 20.03.2017
Cena:
30zł – normalny
25zł – ulgowy
20zł – seniorzy (Uniwersytet Trzeciego Wieku)
Wydarzenie na portalu Facebook
Współorganizator: MDK w Częstochowie
Partner: TAURON Polska Energia