11. Festiwal im. Kaliny Jędrusik – 6-7 kwietnia 2018

Festiwal-Kaliny-Jędrusik-2018-Ośrodek-Promocji-Kultury-Częstochowa

W dniach 6-7 kwietnia 2018 roku odbędzie się już 11. edycja Festiwalu im. Kaliny Jędrusik. Wydarzenie to na częstochowskiej mapie kulturalnej gości od 2008 roku. Festiwal organizowany jest przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” i stanowi nie tylko świetną okazję do promocji patronki Festiwalu – Kaliny Jędrusik, ale i do zaistnienia na scenie młodych, zdolnych wokalistów. Wszystko za sprawą towarzyszącemu wydarzeniu – Konkursowi Dobrej Piosenki, który zaadresowany jest do każdego wokalisty przed debiutem płytowym, bez ograniczeń wiekowych. W tym roku Konkurs Dobrej Piosenki będzie miał na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego Wojciecha Młynarskiego. Wśród patronów Festiwalu, w poprzednich edycjach znaleźli się m.in.: Irena Santor, Krzesimir Dębski, Grzegorz Ciechowski, Kabaret Starszych Panów, Włodzimierz Korcz, Edyta Geppert, Hanna Banaszak, Ewa Bem, czy Andrzej Zaucha.
W ramach 11. Festiwalu im. Kaliny Jędrusik, poza tegorocznymi uczestnikami Konkursu i Piotrem Zubkiem, laureatem poprzedniej edycji, na scenie pojawi się zespół Młynarski plays Młynarski z Janem Młynarskim oraz Gabą Kulką. Grupa wykonująca muzykę z pogranicza jazzu i muzyki alternatywnej wydała w październiku 2010 roku płytę zatytułowaną Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację. Zespół dał koncerty na scenach całej Polski, uświetnił galę rozdania Paszportów Polityki 2010 oraz był nominowany do Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Roku Piosenka Poetycka oraz Fonograficzny Debiut Roku.
Program Festiwalu
6 kwietnia
Miejski Dom Kultury w Częstochowie
19:00 – Koncert Młynarski plays Młynarski feat. Gaba Kulka
7 kwietnia
Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
12:00-16:00 – przesłuchania uczestników Konkursu Dobrej Piosenki
18:00 – minirecital Piotra Zubka, laureata zeszłorocznego Konkursu Dobrej Piosenki w ramach 10. Festiwalu im. Kaliny Jędrusik oraz prezentacje laureatów tegorocznego Konkursu Dobrej Piosenki